Pehlivan, Malazgirt zaferini ve 30 Ağustos’u kutladı

MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, “26-30 Ağustos Zafer haftası ve Malazgirt zaferinin 947. yıldönümü” dolayısıyla açıklamada bulundu.

26 Ağustos 2018 - 11:15 0
reklam
reklam

Kıymet SARIYILDIZ/Manşet Aydın-EFELER- MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, 26-30 Ağustos Zafer haftası ve Malazgirt zaferinin 947. yıldönümü nedeniyle, Türk sultanı Alparslan, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerini andı.

Başkan Pehlivan, “Türk Milleti için vatan, okunan ilk ezandan verilen son salaya kadar aldığı nefes, yediği helal lokma, sımsıcak ana kucağı, milli namusun simgesidir. Türk Vatanını böldürmez, parçalatmaz. Kuşatılmasına, kundaklanmasına, karanlığa sokulmasına müsaade, müsamaha da yoktur, olamayacaktır. Aksi niyette olanların şanlı Türk tarihinden ders almaları akıbetleri açısından faydalı olacaktır. Malazgirt ruhu, Büyük Taarruz kabiliyet ve karakteri Türk vatanın teminatıdır. Türklüğün kazandığı zaferler, sağanaktan meydana gelen geçici seller değildir. İnşallah tarih nice zaferlerimize şahitlik edecektir. Malazgirt Zaferi’nin 947’inci yıldönümünde, büyük Türk sultanı Alparslan’a, kahraman ecdadımıza, aziz şehitlerimiz ile Büyük Taarruzun başlamasının 96’ıncı yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Milli Mücadele’ye mühür vurmuş şeref timsallerini rahmetle, minnetle anıyorum” dedi.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam