Polisten Hayat Kurtaran Hamle

Antalya’da kalp romatizması olduğu öğrenilen 15 yaşındaki genç kız bir anda yere yığıldı. Genç kıza ilk müdahaleyi devriye gezen polis ekipleri yaptı. Baygınlık geçiren kızın dilinin boğazına kaçmasını engelleyen polis memuru, nefes almasını sağladı. Polisin bu ilk yardım hamlesi genç kızın hayatını kurtardı.

reklam
12 Haziran 2016 0
reklam
reklam

Olay, Kazım Özalp Caddesi üzerinde bulunan Attalos Heykeli önünde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, annesi ile evlerine dönen 15 yaşındaki Hayra İ., Attalos Heykeli önünde bulunan alana yürürken, bir anda yere yığıldı. Kalp romatizması rahatsızlığı olduğu öğrenilen çocuğa ilk müdahaleyi Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Motosikletli Polis Timleri Amirliği’ne bağlı Yunus Polisi Oğuzhan Tekerek yaptı.


BİR AN OLSUN BAŞINDAN AYRILMADI
Kızın dilinin boğazına kaçma tehlikesine karşı uzun süre eliyle dilini tutan polis memuru Oğuzhan Tekerek, bir taraftan da çevrede bulunan vatandaşların uzaklaştırmasını istedi, çocuğun rahat nefes alıp vermesini sağladı. Kızın rahat etmesi için her şeyi yapan Tekerek, Hayra İ.’nin bir an olsun başından ayrılmazken, ilk müdahalenin ardından olay yerine 112 ekipleri çağrıldı. Diğer taraftan kızın annesi de polis ekiplerine yardımcı oldu. Polis ekipleri bir taraftan da herhangi bir olumsuzluğa karşı vatandaşların kıza müdahale etmesine izin vermedi.


KENDİNE GELEREK EVİNE GİTTİ
Polis memuru Tekerek zaman zaman Hayra İ.’ye seslenerek herhangi bir ağrısının olup olmadığını sorarak, kendisini kasmamasını istedi. Bir süre yerde yatarak dinlenen Hayra İ. müdahalenin ardından yavaş yavaş kendine geldi. Bir süre daha polis ekipleri tarafından kontrol altından tutulan Hayra İ. olay yerine gelen 112 ekiplerinin kontrolünün ardından annesi ile evine gitti.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam