Polonyalıları bekliyoruz

Kuşadası, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Turizm Fakültesi’nin düzenlediği “2018 Türk Turizminin Değerlendirilmesi ve 2019 Yılından Beklentiler” isimli sempozyuma ev sahipliği yaptı. Toplantıda 2018 turizm sezonu masaya yatırılırken, Kuşadası Otelciler Derneği (KODER) Başkan Yardımcısı Rıza Esen, Kuşadası’nda 2019 sezonununda Polonyalı turist patlaması yaşanacağını açıkladı.

17 Nisan 2019 - 10:20 0
reklam

Oğuzhan Boysan/Manşet Aydın-KUŞADASI- Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Turizm Fakültesi, “43. Turizm Haftası” kutlamaları kapsamında Kuşadası’nda “2018 Türk Turizminin Değerlendirilmesi ve 2019 Yılından Beklentiler” isimli bir sempozyum düzenledi. Çok amaçlı salonda gerçekleştirilen toplantıya, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ataman, sivil toplum kuruluşları, turizm sektörünün temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

“ÖNDERLİK ETMEK İSTİYORUZ”
Sempozyumun açılış konuşmasını, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir yaptı. Rektör Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, üniversitelerin bulundukları şehirlerde lokomotif görevi üstlenmeleri gerektiğini belirterek, “Aydın’da turizm sektörünün gelişmesine önderlik etmek istiyoruz. Aydın’a katkı sağlamak için sektörle barışık, bütünleşik ve iç içe olmak zorundayız” dedi.

POLONYALI PATLAMASI
Dokuz Eylül Üniversitesinden Prof. Dr. Alp Timur’un oturum başkanlığını yaptığı sempozyumda söz alan Kuşadası Otelciler Derneği (KODER) Başkan Yardımcısı Rıza Esen, 2019 turizm sezonunda Kuşadası’na gelecek Polonyalı turist sayısında önemli bir artış beklediklerini söyledi. Hedeflerinin Polonya pazarında büyümek olduğunu belirten Esen, “Özellikle bu sene Polonya’dan Kuşadası’na gelecek turist sayısında bir patlama bekliyoruz. Amacımız en az 50 bin Polonyalıyı Kuşadası’nda ağırlamak. Gelecek yıllarda Polonya, Kuşadası’nın en önemli turist kaynakları arasında yer alan ülkelerden biri olacak” dedi.

BEKLENTİ YÜKSEK
Türkiye’de geride kalan turizm sezonuna da değinen Esen sözlerini şöyle tamamladı: “Ülkemizi 2018 sezonunda 39 milyon 500 bin turist ziyaret etti. 2019 yılındaki beklentimiz ise bu rakamın 48 milyona ulaşması. Türkiye son üç yılda turizm sektöründe yaşadığı olumsuzlukları artık geride bıraktı. Bu yıl beklentilerimiz çok daha yüksek. Otellerimizdeki doluluk oranı Haziran ayında yüzde 85-90 seviyelerine ulaşacak. Her sene yüzde 15’lik bir artışla 2023 hedefimiz olan 70 milyon turist rakamını tutturacağımızı düşünüyorum”.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-