POSACI: MHP’NİN DE VEKİLİ BENİM

Efeler Ziraat Odası Başkanı Mehmet Kendirlioğlu, odanın önceki dönem başkanı olan ve 24 Haziran seçimlerinde AK Parti’den Aydın milletvekili seçilen Rıza Posacı’ya hizmetlerden dolayı plaket takdim etti.

03 Temmuz 2018 - 18:58 0
reklam

Törendeki konuşmasında kendisinin MHP’nin de vekili olarak görülmesini isteyen Posacı, ilk iş olarak çiftçinin borçlarının ertelenmesi talebinde bulunduğunu bildirdi.

24 Haziran Milletvekili seçimlerinde Aydın’da dördüncü sıradan Milletvekili seçilen Rıza Posacı’ya Efeler Ziraat Odası Başkanı Mehmet Kendirlioğlu ve yönetim kurulu üyeleri tarafından plaket takdim edildi.

Törende yaptığı konuşmasında ilk günden itibaren Aydın için çalışmaya başladıklarını ifade ederek, “Tarımcıların desteği ile ipi göğüsledik. Aydın ve Türkiye tarımının takibini yapacağız. İttifak olarak girdik ve MHP’nin de vekili benim. Kapımız tüm Aydın çiftçisine açık.” dedi.
ÇİFTÇİ BORÇLARINI ERTELENMESİ TALEP ETTİK
İçinde bulunulan ayın çiftçinin masrafının en yoğun olan dönemi olduğunu ifade ederek, çiftçi borçlarının ertelenmesini talep ettiklerini söyledi. Posacı,
“Biliyorsunuz sulama birlikleri kapandı. Bunların icraya verildiğini duyduk. Şu dönem çiftçinin masrafının en yoğun olduğu dönemdir. Çiftçinin bu dönemde para bulması çok zor. Bu konuyu yetkili arkadaşlarla konuştuk. Çiftçimizin borçlarını Ekim ayına kadar erteleme talebinde bulunduk. Yani ilk günden çiftçinin koruyucusu olduk” diye konuştu.
TÜRK ÇİFTÇİSİ ÇOK ŞANSLI
Kendirlioğlu, AK Parti Aydın Milletvekili seçilmesinden dolayı Rıza Posacı’yı tebrik ederek, bundan sonraki çalışmalarında başarı dileğinde bulundu. Kendircioğlu, plaket takdiminde yaptığı konuşmada, “Aydın ve Türkiye çiftçisinin son derece şanslı olduğunu düşünüyorum. Çünkü içimizden biri. Daha önceki milletvekili arkadaşlarımıza bazı konuları anlatmakta güçlük çekiyorduk. Şimdi anlatmamıza gerek yok” diye konuştu. (İHA)

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort