Posacı: Tabanı tutumayız

Milletvekili Rıza Posacı, AK Parti’nin Aydın’dan aday çıkarmama ihtimalini “Tabiata aykırı” olarak nitelendirdi. Posacı, “Ben olumsuz bir durum olduğunu düşünmüyorum. Olması gereken kendi adayımız. Aksi olursa faydalı olamayız. MHP’ye de fayda vermeyiz, zarar veririz. Tabanı tutamayız” dedi.

06 Aralık 2018 - 17:55 0
reklam

Erdal Savaş / Manşet Aydın-NAZİLLİ- AK Parti’nin Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı için 31 Mart Yerel Seçimleri’nde aday gösterip göstermeyeceğinin henüz belli olmaması kafaları karıştırıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasında gerçekleşmesi beklenen buluşma bu kafa karışıklığına son verecek. Ancak AK Parti’nin Aydın’da aday çıkarmayıp MHP’ye jest yapacağı söylentilerinin ağır basması AK Parti Aydın teşkilatında bazı tepkilere yol açmıyor da değil.

Kimi AK Partililerin “Reis ne derse o olur” duruşunun yanında “Mutlaka aday göstermeliyiz” diyenlerin de sayısı oldukça fazla. Peki AK Parti Aydın’dan aday çıkaracak mı? Çıkarmayacak mı? Her iki durumda da sonuç ne olur? İşte dün geceden bu yana en çok konuşulan bu iki soruyu AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı’ya sorduk.

Vekil Posacı, Manşet Gazetesi’nin “AK Parti Aydın’da aday çıkaracak mı, çıkarmayacak mı?” sorusunu “Bekliyoruz. Daha bir şey yok” diye yanıtladı. Öte yandan AK Parti’nin Aydın’dan aday çıkarmama ihtimalini de değerlendiren Posacı bu durumu “Tabiata aykırı” olarak nitelendirdi. Rıza Posacı, “Ben olumsuz bir durum olduğunu düşünmüyorum. Olması gereken kendi adayımız” dedi.

AK Parti’nin Aydın’dan 4 milletvekili çıkardığını hatırlatarak “Matematik belli. 4 vekil çıkmış. Yüzde 32 oy almışız, onlar yüzde 8 oy almış. Mantıklı davranmak lazım. Aksine olursa faydalı olamayız. İttifak olmasın demiyorum ama mantıklı olan yapılmalı. Bu tabloda MHP’ye fayda vermeyiz, zarar veririz. Tabanı tutamayız” diye konuşan Posacı, Büyükşehir’de AK Partili bir adayın çıkması gerektiğini belirtti.

Genel Merkez’in alacağı karara tabii ki saygılı olduklarını, ancak seçmenin düşüncesinin de ciddiye alınması gerektiğinin altını çizen Posacı, “Seçmen olarak düşünmeliyiz. Mantık o olmalı. Gece 3’te yatım. Birçok telefon aldım. Millet haber bekliyor. Olması gereken noktada onlar olsun, olması gereken noktada biz olalım. Sayın Cumhurbaşkanımızın Bahçeli ile görüşmesinden sonra her şey netleşir. Bence onlar son noktayı koyar” ifadelerini kullandı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-