Prim borçlusu çiftçilere emeklilikte kolaylık

Bağ-Kur prim borçları nedeniyle emekli olamayan çiftçilere Ziraat Bankası tarafından verilecek kredi ile emekli olmaları sağlanacak.

22 Mayıs 2018 - 11:02 0
reklam

Prim borcu nedeniyle emekli olamayan çiftçiler için Ziraat Bankası ile Sosyal Güvenlik Kurumu arasında protokol imzalandığını söyleyen Efeler Ziraat Odası Başkanı Mehmet Kendirlioğlu, bu sayede diğer Bağ-Kurlulara sağlanan avantajlı kredi olanağının çiftçilere de tanınmış olmasını memnuniyet ile karşıladıklarını söyledi.

Bağ-Kur kapsamında birikmiş sigorta prim borcu bulunan çiftçilerin prim borçlarının Ziraat Bankası kanalıyla kredilendirerek ödeyebileceğini söyleyen Kendirlioğlu, Ziraat Bankası ve SGK arasında 13 Şubat 2018 tarihinde imzalanan protokol ile sağlanan kolaylığın çiftçiler için büyük önem taşıdığını kaydetti.

KREDİ TAKSİTLERİ EMEKLİ MAAŞINDAN KARŞILANACAK
Kendirlioğlu, Ziraat Bankası’nın sağladığı kredi olanakları hakkında şu bilgileri verdi: “Ziraat Bankası, imzalanan bu protokolle emekli olmak için diğer kriterleri tamamlayan ancak birikmiş Bağ-Kur prim borcundan dolayı emekli olamayan hak sahibi çiftçilerin uygun koşullarda kredi imkanı ile emekli olabilme fırsatı sunacak. Bu kapsamda çiftçiler 48 ay vade ve avantajlı yüzde 1,28 faiz oranı ile kredi kullandırılacak. Kredi kapsamında herhangi bir komisyon tahsil edilmeyecek olup kredinin taksitleri, hak sahibine bağlanacak emekli maaşı ile karşılanacak.”

Sağlanan kolaylığın Aydınlı çiftçilere hayırlı olmasını dileyen Kendirliolu, kredi alan emeklilerin bankanın sunduğu promosyon ve avantajlardan yararlanabileceğini sözlerine ekledi. (İHA)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort