Promosyon maaş hesabına yatacak

Promosyon maaş hesabına yatacak. 11 milyon emekliye banka promosyonu için geri sayım başladı. Emekliler, banka ile sözleşme yapacak. Parası hesabına yatacak.

reklam
25 Mayıs 2016 0
reklam
reklam

123

11 milyon emekliyi yakından ilgilendiren ve adeta dört gözle bekledikleri promosyonda sona gelindi. SSK, Bağ-Kur ve memur emeklileri kısa bir zaman sonra maaşlarının yattığı bankalardan promosyon almaya başlayacak. 65. Hükümetin ilk icraatlarından biri de bu olacak. Emekliler umutla beklerken, promosyonun ayrıntıları da ortaya çıkmaya başladı.

Bankalar Sözleşme Yapacak

Edinilen bilgiye göre SSK ile bankalar arasında imzalanacak protokol sonrası başlayacak. Emekliler banka ile ‘Maaşımı dönemi süresince sizden’ alacağım diyerek sözleşme imzalayacak. Sözleşmenin ardından banka promosyonu emeklinin maaş hesabına yatıracak. Promosyonlar 3 yıllık periyotta verilecek. Yapılacak ödemenin tek seferde mi yoksa eşit taksitlerde mi yapılacak henüz netlik kazanmadı. Tek seferde ödeme netleşirse banka imzalar atılır atılmaz hesaba parayı peşin olarak yatıracak. Taksitlendirme yapılacaksa ilk taksit yine hesaba hemen yatırılacak. Kalan 2 taksitte izleyen 2 yılda emekliye ödenecek.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam