Radyasyonla burun burunalar

Aydın’da mahalle ortasındaki baz istasyonuna çevre sakinleri tepki gösterdi.

29 Mart 2018 - 09:39 0
reklam
reklam

Merve Danışman / Manşet Aydın- EFELER- Efeler’e bağlı Mesudiye Mahallesi’nde altı katlı bir apartmanın çatısına kurulan baz istasyonu, mahalle sakinlerini tedirgin etti. Özellikle komşu apartman sakinleri, baz istasyonuna kanunun emrettiği mesafeden daha yakın oturdukları gerekçesiyle ilgili mercilere şikayette bulundu. Mahalleli radyasyon ile burun buruna yaşamaktan dolayı “sağlığımız tehdit altında” diyerek sıkıntılarını dile getirdi.

“RADYASYONA KARŞI BURUN BURUNA”
Binanın çevresinde oturan vatandaşlar, evlerine çok yakın olan baz istasyonunun daha da yükseltilmesini ya da kaldırılmasını talep ederek, “Yaz aylarında balkonda oturuyoruz. Hemen yanımızda baz istasyonunun olması bizi tedirgin ediyor. İnsan sağlığını tehdit eden bir durum. Radyasyona karşı burun buruna oturmak istemiyoruz” diye konuştu.

“10 METRE MESAFE OLMALI”
Baz istasyonların yerleşim yerlerine en az 10 metre mesafede olması gerektiğini kaydeden mahalle sakinleri, “Bizim oturduğumuz binalarda, baz istasyonuyla aramızda 2,5 metre mesafe var. Binamız sekiz katlı. 7’nci katta oturan kişi, karşı apartmandaki baz istasyonuyla burun buruna kalıyor. İlgili yerlere şikayette bulunduk, çözüm bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam