Ramazan’da 7 bin 500 aile gıda yardımı

Nazilli Belediyesi ihtiyaç sahibi 7 bin 500 aileye Ramazan gıda paketi dağıttı.

30 Mayıs 2018 - 12:19 0
reklam

Nazilli Belediyesi, paylaşma ve dayanışma geleneğini Ramazan ayında da sürdürerek ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya devam etti. Maddi durumu iyi olmadığı tespit edilen 7 bin 500 aileye belediye görevlileri aracılığıyla yardım paketlerinin ulaştırıldığını söyleyen Belediye Başkanı Haluk Alıcık, “Ramazan’da ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza kuru gıda yardımında bulunuyoruz. Titizlikle hazırlanan her kolide 4 kişilik bir ailenin aylık ihtiyacını karşılayacak kadar gıda maddesi var.” dedi.

Nazilli Belediyesi’nin sadece Ramazan’da değil her zaman vatandaşların yanında olduğunu vurgulayan Başkan Alıcık, şunları kaydetti:
“Bolluk ve bereket ayı Ramazan’ın, Nazilli’ye ve tüm Dünya’ya barış, huzur ve kardeşlik getirmesini diliyorum. Vatandaşlarımızı bu mübarek günlerde daha çok paylaşmaya, yardımlaşmaya ve hoşgörülü olmaya davet ediyorum. İnanıyorum ki Türk Milleti, Peygamber Efendimiz (SAV)’in ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir’ hadis-i şerifinden yola çıkarak, aynı mahalleyi, aynı sokağı paylaştığı, zaman zaman evladını emanet ettiği komşusunun kapısını Ramazan ayında daha çok çalacaktır.” (İHA)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort