Ramazan’da ‘Plaj Voleybolu’ Krizi

AK Parti Aydın Milletvekili Abdurrahman Öz’ün , sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla, her sene Efeler’deki Bey Camii’nin yanı başında yapılan Plaj Voleybolu Müsabakaları’nın bu yıl Ramazan ayına denk gelmesi dolayısıyla Didim veya Kuşadası ilçelerinde yapılmasının uygun olacağını söylemesi krize yol açtı.

15 Mayıs 2018 - 18:58 0
reklam

Mustafa Çelik/Manşet Aydın-Efeler  Sosyal medya hesabında “Aydın Büyükşehir belediyesini Ramazan ayının manevi havasına uygun davranmaya davet ediyorum. Plaj voleybolu faaliyetlerinin, Efeler ilçemizde bulunan Bey Camii’nin yanı başında değil de birbirinden güzel plajlarımızın bulunduğu Didim veya Kuşadası ilçelerinde yapılmasının uygun olacağını, Aydın kamuoyu ile paylaşıyorum. Saygı ve hassasiyet her şeydir” ifadelerini kullanan AK Parti Aydın Milletvekili Abdurrahman Öz’ün bu açıklamasına, Aydın BŞB Meclis Üyesi Necmettin Ünüvar’dan tepki geldi.
ÜNÜVAR: “HÜKÜMETE BAĞLIDIR”
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle plaj voleybolu müsabakalarının 3 yıldır aynı tarihte yapılmakta olduğuna değinen Ünüvar, “Bu turnuva Türkiye ve Dünya Voleybol Federasyonları tarafından yapılmaktadır ve herkesin bildiği gibi Türkiye Voleybol Federasyonu Sayın ÖZ’ün partisi tarafından oluşturulan hükümete bağlıdır” dedi.
Ünüvar açıklamasının devamında “Sayın ÖZ; plaj voleybolunu ramazan ayı ile örtüştürmekte ve bu ayın manevi havasına uygun olmadığını ifade etmektedir. Kendisine sormak istiyorum. Sayın ÖZ; Siz ve hükümetiniz Ramazan boyunca Türkiye’deki bütün sportif faaliyetlerin deniz kıyıları haricinde yasaklanmasını mı düşünmektesiniz” dedi.
“HALKIN HASSASİYETLERİNE UZAK KÖHNE BİR ZİHNİYET”
Necmettin Ünüvar’ın tepkisi üzerine konuşan AK Parti Aydın Milletvekili Abdurrahman Öz, Ünüvar’ın ağzıyla yapılan açıklamanın, “halkın manevi hassasiyetlerine uzak kalan köhne bir zihniyeti” temsil ettiğini söyledi.
Kendisinin tartışmalara konu olan açıklamasının ise “Saygı ve hassasiyet her şeydir” ifadeleri ile bittiğini belirten Öz, “Bu durum Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin toplumun hassasiyetine, dini duygularına özen göstermediğini açıkça ortaya koyuyor. Ben Aydın kamuoyunun hassasiyetini dile getirdim Ramazan’da toplumda oluşması muhtemel bir rahatsızlığı ön gördüm. Bunu da cesaretli bir siyasetçi olarak dile getirdim. Bu tartışmayı başka bir boyuta taşımanın gereği yok. Büyükşehir Belediyesi’ni Ramazan ayından dolayı toplumsal hassasiyetlere dikkat etmeye davet ediyoruz. Yapmıyorsa da bedelini siyaseten öder” dedi.
ÖZ: “VOLEYBOL FEDERASYONU HÜKÜMETE BAĞLI DEĞİL”
CHP’li Aydın BŞB Meclis üyesi Ünüvar’ın, “Bu turnuva Türkiye ve Dünya Voleybol Federasyonları tarafından yapılmaktadır ve herkesin bildiği gibi Türkiye Voleybol Federasyonu Sayın ÖZ’ün partisi tarafından oluşturulan hükümete bağlıdır” şeklindeki sözlerine de değinen Öz; “Bunlar ne dediklerini bilmiyor. Yanındakine sorsan öğrenirsin voleybol federasyonunun bağımsız olduğunu, hükümete bağlı olmadığını. Ama anlaşılan o ki gözlerini karartmışlar doğru yanlış fark etmeden ağız dolusu konuşuyorlar. Tekrar söylüyorum. Voleybol fedarasyonu bağımsızdır. Öte yandan turnuvanın Voleybol Federasyonu’nun bünyesinde olması da Didim’de veya Kuşadası’nda yapılmasına mani değil” ifadelerini kullandı.
“MERKEZDEKİ OTELLERDE SIKINTI YAŞANACAKTIR”
Sporun her dalını desteklediklerini ve AK Parti hükümeti döneminde desteklenen sporcuların başarıdan başarıya koştuğunu söyleyen Öz; “Biz bu turnuvayı yapmayın demedik. Sanki öyle demişiz gibi algı operasyonu yapıyorlar akıllarınca. Bizim lafımız gayet net ve anlaşılır. Dedik ki; Aydın Efeler’den ibaret değil. Didim de Kuşadası’ da Aydın. Plaj voleybolu bu! Didim’de veya Kuşadası’nda güzel plajlarımız var oralarda yapın. Hem plajlarımızda kum var, kum da getirmek zorunda kalmazsınız. Ayrıca bu kadar sporcuyu ağırlarken merkezdeki otellerde sıkıntı yaşanacaktır” dedi.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort