Recep Taner’den ‘sabotaj’ iddiası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İYİ Parti adayı Meral Akşener’in aynı gün Aydın’da miting yapacak olması, meydan tartışmasını gündeme getirdi. İstasyon Meydanı için kendilerinin izin aldığını ifade eden İYİ Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner, Erdoğan’ın programının, sabotaj amacıyla Akşener’le aynı güne denk getirildiğini savundu.

23 Mayıs 2018 - 13:24 0
reklam

Naci Eriş / Manşet Aydın- EFELER- Cumhurbaşkanlığı seçimi kampanyası için hem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hem de İYİ Parti’nin adayı Meral Akşener’in aynı gün Aydın’a gelecek olması, meydan tartışmasını gündeme getirdi.
İki liderin de kentin en merkezi noktasında yer alan İstasyon Meydanı’nda miting yapmak isteyebileceği belirtildi. Ancak miting saatlerinin birbirine yakın olması, aynı alanın kullanılmasını imkansız kılıyor.

“İSTASYON MEYDANI BİZİMDİR”
Konuyla ilgili MANŞET’e konuşan İYİ Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner, İstasyon Meydanı için gerekli başvuruları yaparak izin aldıklarını söyledi. Taner, “Biz Cuma günü valiliğe gerekli müracaatı yaptık. Pazartesi günü de tertip komitesini tespit ederek, alanın İYİ Parti Aydın İl Teşkilatına tahsis edilmesiyle ilgili müracaatımızda bulunduk. Alan şu anda bizimdir” dedi.

“ERDOĞAN’IN AMACI MİTİNGİ SABOTE ETMEK”
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın programının aniden belirlendiğini söyleyen Taner, önemli bir iddiada bulundu. Taner, şu ifadeleri kullandı:
“Sayın Cumhurbaşkanı dün akşam itibariyle, herhalde Sayın Akşener’in mitingini sabote etmek düşüncesiyle miting programı gündeme getirmiş ama bizim İstasyon Meydanı ile ilgili müracaatımız daha önce yapılmıştır ve valilikte geçerlidir bu müracaat. Ben biraz önce sayın valimizle birlikteydim. Kendisine, müracaatımızın geçerli olduğunu ve o gün o saatte Aydın’da miting yapacağımızı söyledim. Aydın Valiliğinin de adaletli davranarak, önceden izin alan partiye miting yaptıracağını düşünüyoruz.”
İl Koordinasyon Kurulu tarafından belirlenen 3 miting alanı olduğunu hatırlatan Taner, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Tellidede ya da Malazgirt Meydanı’nda miting yapabileceğini söyledi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort