Rezalet!

Dün, Nazilli Yıldırım Demirören Tesisleri’nde karşı karşıya gelen Nazilli Belediyespor- Aydınspor 1923 takımlarının mücadelesinde çıkan olaylar maçın tatil edilmesine sebep oldu.

14 Ağustos 2018 - 16:12 0
reklam

Ülkemizde her derbide olduğu gibi Ege Bögesi’nin en ateşli karşılaşmalarından biri olan Nazilli Belediyespor-Aydınspor 1923 müsabakasında da her zaman olduğu gibi futbol yerine başka şeyler konuşuldu. İki takım futbolcularının anlamsız kavgası, bu güzel oyuna gölge düşürdü ve iki camia arasındaki bağları yeniden zedeledi.
9 yıldır karşı karşıya gelmeyen iki camia aralarındaki buzları eritmiş gibi duruyordu. Gerek basına verilen demeçler, gerekse iki takım taraftarlarının birbirine karşı tutumu “Artık eskisi gibi olmayacak” dedirtiyordu. Ancak bu sefer de futbolcuların birbirine karşı gereksiz sertliği tüm bunları alt üst etmeye yetti.
Maç öncesinde iki kulüp yöneticileri birbirine çiçekler verdi, futbolcular seremonide iç içe girerek yöneticilerin kurduğu bağları sağlamlaştırdı. Her şey çok güzel gidiyordu. Ta ki ikinci yarıya kadar. 9 yılda yeni yeni örülmeye başlayan dostluk bağları, futbolcuların gereksiz sertlikleriyle bir anda koptu.
Nazilli Belediyespor ikinci yarıya hemen hemen as kadrosuyla çıktı, 2-1 öne geçince saha içinde üstünlüğünü iyice hissettirmeye başladı. Nazillili futbolcuların hırsına Aydınspor 1923’lü oyuncular da yanıt verince saha içinde ufak dalaşmalar yaşandı. Bu dalaşmalar en sonunda 59. dakikada yaşanan ikili mücadelede patlak verdi.
Malesef klasik bir ifadeyle futbol sahası bir anda boks ringine döndü. Küfürler, tekmeler ve yumruklar…
Şimdi soruyorum size futbolcular, ne geçti elinize? Aynı şehrin çocuklarını anlamsız kavganızla yine ayırdınız. Yine taraftarları birbirine düşman ettiniz. Tek kelimeyle bravo! Futbolcuları yatıştırmak yerine yangına körükle giden teknik heyetlere de bravo! Sahadaki duruşunuzla taraftara örnek olmanız gerekirken holiganlar gibi birbirinize saldırdınız.
Her zaman olduğu gibi yöneticilerin dostluğu sahaya yine yansımadı. Ağır ağır örülen dostluk bağının daha da kuvvetlenmesi için oynanan karşılaşmada, yine bir sonuç alınamadı. Bu bağ iyice güçlenene kadar bu karşılaşmanın oynanmaması gerekirdi.
Efeler diyarının çocukları yine düşman olacaklar. Ancak şu unutulmamalıdır ki ne Aydın’sız Nazilli olur ne de Nazilli’siz Aydın. Şu da bir gerçek ki böyle giderse iki kulüp asla dost olamayacak…

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-