Romanlar Günü coşkuyla kutlandı

Efeler Ilıcabaşı Mahallesi’nde 8 Nisan Dünya Roman Günü, düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Roman vatandaşların dansları ile zenginleşen etkinlikler renkli görüntüler oluşturdu.

08 Nisan 2018 - 18:55 0
reklam
reklam

Kıymet SARIYILDIZ/Manşet Aydın-EFELER- Dünya Roman Günü 8 Nisan’da tüm dünya ile eş zamanlı olarak Aydın’da kutlandı. Efeler’in Ilıcabaşı Mahallesi’nde düzenlenen etkinliklerde Roman Bandosu, fasıl ekibi ve roman dans grubu gösterileri büyük ilgi topladı.
Kutlamaya Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz, AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, AK Parti Efeler İlçe Başkanı Çağatay Gülaştı, CHP Efeler İlçe Başkanı Barış Altıntaş, Aydın Romanlar Federasyonu Başkanı Abdül Aydeniz, Aydın’daki Roman Dernek Başkanları, Ilıcabaşı Mahalle Muhtarı Alim Tarım, Kocagür Mahalle Muhtarı Orhan Akrancı ile vatandaşlar katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Aydın Romanlar Federasyonu Başkanı Abdül Aydeniz, Ilıcabaşı’nda 2 bin 500, Efeler’de 12 bin, Aydın’da 100 bine yakın roman vatandaşın olduğunu söyledi.
Aydın Çağdaş Roman Kadınları Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Necla Yanar da, “Ayrımcılığa karşı Romanların yanında yer alan insanlara teşekkür etti. Romanlar olarak başarmak ve fark edilmek istiyoruz. Bazı konularda bize fırsat verin.” dedi.

“AYRIM YAPMADAN KUCAKLAMAYA GELDİK”
Göreve geldiği günden beri Ilıcabaşı’ndaki tüm roman vatandaşlarıyla beraber 8 Nisan’ı kutladıklarını söyleyen Mesut Özakcan, “Mahallenin her türlü ihtiyacını karşılamak için 4 yıldır roman vatandaşlarımızın hizmetindeyiz. Olmaya da devam edeceğiz. Biz hiçbir vatandaşımızı ötekileştirmeden dil, din, ırk, renk, mezhep ayrımı yapmadan kucaklamaya geldik. Şimdiye kadar bu anlayışla bu görevimizi yapmaya çalıştık” diye konuştu.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam