Sağanak yağış geliyor!

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğünden edinilen bilgilere göre Aydın’da Cumartesi ve Pazar günü yağışlı hava etkili olacak. Aydın’ın Nazilli’den itibaren tüm doğu ilçelerinde Cumartesi akşam saatlerinden itibaren sağanak yağış tahmin ediliyor.

reklam
12 Ağustos 2016 0
reklam

123

Meteoroloji 2. Bölge müdürlüğü Cumartesi günü Aydın’ın serin ve yağışlı bir hava kitlesine gireceğini kaydetti. Yağışlar Aydın ve doğu ilçelerinde gök gürültülü sağanak şeklinde etkili olacak.

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; ” Hafta sonu etkili olacak olan hava kitlesi İzmir ve Aydın il genelinde 3 ila 5 derece sıcaklık azalmasına sebep olacağı, bu azalışın kuzeyli yönlerden kuvvetli esecek rüzgar sebebiyle daha düşük hissedileceği beklenmektedir. Böylece, mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığının normallerin altına düşeceği, önümüzdeki hafta tekrar mevsim normalleri dolaylarına yükselecektir. Bölgenin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı çok bulutlu; Cumartesi günü Çanakkale’nin doğusu, Balıkesir ‘in batı kıyıları haricinde kalan yerler ve Manisa’nın doğu ilçelerinin, Pazar günü Balıkesir’in, Manisa’nın ve Aydın’ın doğu ilçelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği ve yağışların bölgenin kuzeydoğusunda yerel olarak kuvvetli olacağı, rüzgarın yarın geceden itibaren Pazar günü akşama kadar kuzey ve doğu yönlerden kuvvetli, bölgenin kuzeyinde ve kıyılarda yerel olarak fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir” ifadelerine yer verildi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam