Sağlıkta şiddet eczanelere ulaştı

Sağlıkta şiddetin eczanelere de ulaştığını belirterek Tarsus’ta cereyan eden eczane saldırısını kınayan Aydın Eczacı Odası Başkanı Sefa Karaarslan, “Sağlık çalışanlarına yönelik şiddete karşı kamu otoritesi tarafından acilen kapsamlı önlemler hayata geçirilmelidir” dedi.

02 Temmuz 2018 - 17:41 0
reklam

Geçtiğimiz günlerde Tarsus’ta gece nöbeti sırasında bir eczaneye yapılan saldırıyı kınayan Aydın Eczacı Odası Başkanı Sefa Karaduman, “Tarsus’ta nöbet hizmeti icra edilen eczanede çıkan tartışmada, biri ağır olmak üzere dört personel yaralandı. Saldırının, muadil/eşdeğer ilaç tartışmasından çıktığı basına yansımıştır. Daha önce defalarca ifade ettiğimiz gibi sağlıkta şiddet toplumsal bir sorundur ve her geçen gün daha da kronik bir hal almaktadır. Sağlık çalışanlarına yönelik şiddete karşı kamu otoritesi tarafından acilen kapsamlı önlemler hayata geçirilmelidir.” dedi.
Eczanelerin güvenliğinin sağlanması için İçişleri Bakanlığı’na bir kez daha çağrıda bulunan Karaarslan, “Sağlık Bakanlığı’ndan bir diğer talebimiz; eşdeğer ilacın önemi konusunda kamuoyu oluşturmaya yönelik adımlar atmasıdır. Ve ayrıca hekimlerimizin de hastalara bilgi vermesini talep ediyoruz. İnsan, hasta ve toplum sağlığını önceleyen, yurttaşlarımıza kesintisiz sağlık ve ilaç hizmeti sunan bir mesleğin mensupları olarak çalışanlarının nöbet hizmetinde saldırıya uğramak istemiyoruz. Can güvenliği endişesi ile nitelikli sağlık hizmeti sunulamayacağının altını çizerek yetkilileri göreve çağırıyoruz” diye konuştu. (İHA)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort