Sahte altınlarla jandarmaya…

Aydın’ın Söke ilçesi Sarıkemer Mahallesi’nde ikamet eden 2 kardeş ellerindeki 536 adet sahte altını satmaya hazırlanırken jandarma ekiplerine yakalandı. 2 kardeşten biri olan H.Ö. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

14 Şubat 2017 - 12:44 0
reklam

Sarıkemer Mahallesi’nde yaşayan E.Ö.’nün sahte altınlarla dolandırıcılık yapacağı yönündeki ihbarı değerlendiren Aydın İl Jandarma Komutanlığı ekiplerini E.Ö’nün evinde aramada taptı. Gerçekleştirilen aramada 1 adet ruhsatsız tabanca, 9 adet fişek, sahte olduğu değerlendirilen üzerinde Osmanlı tuğrası ve Arapça yazılar bulunan 507 adet altın renginde metal eşya, diğer metallerden daha ağır olan üzerinde aynı boyutlarda ve şekilde Osmanlı turası ile Arapça yazılar bulunan 28 adet altın renginde metal eşya bulundu.

Ayrıca 1 adet üzerinde herhangi bir amblem veya yazı bulunmayan sahte olduğu değerlendirilen altın renginde metal eşya, 800 TL, 3 adet uyuşturucu içiminde kullanılan malzeme ve alüminyum folyo içerisine sarılmış bir şekilde uyuşturucu madde olduğu değerlendirilen 1 gram ağırlığında toz halinde pembe renkte madde ele geçirildi.

Evde bulunan E.Ö.’nün oğlu A.C.Ö. ve kardeşi H.Ö. gözaltına alındı. Mahkemeye sevk edilen H.Ö. tutuklanarak Söke T Tipi Açık Ceza ve İnfaz Kurumuna teslim edildi.

Zanlının 18 yaşından küçük oğlu A.C.Ö. ise kimlik tespiti yapılarak serbest bırakıldı. Firar eden E.Ö. için yakalama çalışmalarına başlandı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam