Sahte İçkiye Geçit Yok

Geçtiğimiz yıl çok sayıda insanın ölümüne neden olan sahte alkolle mücadele sürüyor. Aydın Emniyet Müdürlüğü ekipleri yaz mevsimin gelmesi ile birlikte operasyonlarını sıklaştırdı. Söke’deki operasyonda 182 şişe halinde 364 litre sahte içki yakalandı

reklam
24 Mayıs 2016 0
reklam

Aydın’ın Söke İlçesi’nde sahte alkol operasyonu yapıldı. Edinilen bilgiye göre; temin ettikleri sahte alkollü içkileri işletmekte olduğu iş yerlerinde sattıkları yönünde bilgiler elde edilen M.M., S.K. ve A.K. isimli şahıslara ait üç ayrı iş yerinde Aydın Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü ve Söke KOM Grup Amirliği görevlilerince Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ile Vergi Dairesi Başkanlığı görevlileriyle birlikte yapılan kontrol ve aramalarda 200 CL’lik 182 şişe halinde 364 litre sahte alkollü içki ele geçirilerek muhafaza altına alındı. Şüpheliler hakkında adli tahkikata başlanıldı.

123

Yaz mevsimi yaklaşırken Emnyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü ekipleri, özellikle turizm bölgesi olan Söke, Kuşadası ve Didim’de yaşayan vatandaşların dikkatli olması konusunda uyarıyor.

Bu arada sahte içkide öldürücü olan madde metil alkol. Ucuz olduğu için kullanılan bu madde iç organları ve beyni tahrip ediyor.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam