Sakin Şehir turizmle açılıyor

Turizm Haftası etkinlikleri bu yıl bir ilke sahne olacak. Sakin Şehir ünvanlı Yenipazar ilk kez etkinlik kapsamına dâhil edildi. Yenipazar’ın daha etkin tanıtıma ihtiyacı olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Yüsran Erden etkinlik kapsamına alınmalarından dolayı mutlu.

17 Nisan 2019 - 19:32 0
reklam

Vedat Karaca/Manşet Aydın-YENİPAZAR Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında çeşitli etkinliklere sahne olan Turizm Haftası sürüyor. Bu yıl ilk defa Yenipazar da etkinlik kapsamına dâhil edildi. Yenipazar’ı kültür turizmi ile tanıtmayı hedefleyen yeni Başkan Yüsran Erden “18 Nisan Perşembe günü yaklaşık 250 misafiri ilçemizde ağırlamaya hazırlanıyoruz” dedi.
Katılımcıların ilçenin sembollerinden olan Yörük Ail Efe müzesi, Yörük çadırları, yöresel ürünleri ve el işi sanatlarının örneklerini de görme şansını bulacağını ifade eden Başkan Erden, “Misafirlerimiz keşkek, gözleme ve meşhur pidemizin tadına da bakacaklar” diye konuştu.
“TURİZM MASTER PLANIMIZ DEVREDE”
Yatırımcıyı, alıcıyı ve turisti ilçemize çekmek için her türlü etkinlikte yer almak istediklerini söyleyen Yenipazar Belediye Başkanı Yüsran Erden, “Seçimler sırasında vadettiğimiz turizm master planımızı hayata geçirmek için kolları sıvadık. Bu çerçevede ilçemize turist çekmek ve kültür turizmini sağlamak için gerekli tüm çalışmaları yapacağız” ifadelerini kullandı.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-