“Saldırıyı kınıyoruz”

AK Parti Aydın Milletvekili Abdurrahman Öz, Efeler’e bağlı Umurlu Mahallesi’nde AK Parti binasına yapılan saldırı ile ilgili basın açıklaması düzenledi. Saldırının bir partinin taraftarlarınca yapıldığını söyleyen Öz, parti ismi vermedi.

24 Mart 2018 - 16:42 0
reklam
reklam

Kıymet Sarıyıldız/Manşet Aydın-Efeler AK Parti Aydın Milletvekili Abdurrahman Öz, Umurlu Mahallesinde AK Parti binasına yapılan saldırıya ilişkin bina önünde basın açıklaması düzenledi. Parti olarak hukuki süreci takip edeceklerini söyleyen Öz, “İki gün önce Umurlu teşkilatımızda camımızı kırdılar. Partimize yapılan saldırıya karşı o zaman da tepkimizi göstermiştik. Bizi sevindiren taraf bu olayı yapan kişinin yakalanması. Adli soruşturma şu an devam ediyor. Biz parti olarak da bu dosyayı takip edeceğiz. Genel merkezdeki arkadaşlar da dosyayı takip edecek” dedi.

“O PARTİNİN SEMPATİZANLARI YAPTI”
Siyasetin siyasi kurallar içerisinde, eleştirinin de nezaket çerçevesinde yapılması gerektiğini ifade eden Öz, isim vermeden, saldırının arkasında bir başka partinin üyelerinin bulunduğunu belirtti.
Öz, “Biz bunu kimseye mal etmiyoruz ama bir siyasi partiye yapılan saldırının siyasi rekabetin sonucu olduğunu tartışmaya gerek yok. Biz siyasi rakiplerimizi, siyasi nezakete davet ediyoruz. Konunun ve gündemin Aydın’a yapılacak hizmetin olması gerektiğine inanıyoruz. Rakipleri hizmette yarışa davet ediyoruz. Ben burada bir partinin adını anıp da o partiyi de zan altında bırakmak istemiyorum. O partinin sempatizanları yaptırmıştır ya da siyasi rekabet içinde yapılmıştır” diye konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam