Şampiyon Alperen, Kuşadası’nı sevince boğdu

Antalya’da yapılan Türkiye Kick Box Şampiyonasında, Kuşadası’ndan Alperen Biltekin 63,5 kiloda şampiyon oldu. Biltekin, Dünya Kick Box Şampiyonasına katılacak.

09 Nisan 2018 - 12:55 0
reklam
reklam

 

Zeynep İnak/Manşet Aydın-Kuşadası Kuşadası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Alperen Biltekin, Antalya’da yapılan ve 28 ülkeden yaklaşık 2 bin 200 sporcunun katıldığı açık Kick Box Şampiyonasında, 63,5 kiloda şampiyon olarak, milli takıma girdi. Bu derecesi ile İtalya’da yapılacak Dünya Kick Box Şampiyonasına katılmaya hak kazandı.
Turnuva, Antalya’da yaklaşık üç ay önce yapılan Türkiye Açık Kick Boks Şampiyonası’nda müsabaka sırasında başına aldığı darbe sonucu beyin kanaması geçirerek kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Alperen Atabay’ın (18) anısına gerçekleştirildi.
Alperen’in şampiyon olması Kuşadası’nda büyük sevinç yaratırken, genç futbolcunun daha büyük başarılara imza atması için gerekli desteğin sağlanması isteniyor. Kuşadası’nda genç ve yetenekli sporcular için sağlanan desteğin bir bölümünün de Alperen Biltekin’e aktarılması bekleniyor.
Öte yandan, Kuşadası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, başarılı sporcu yetiştiren kurum olarak Kuşadası’nda takdirle anılmaya devam ediyor.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam