Sanki HDP sözcüsü

24 Haziran seçim sürecinde HDP’nin barajı aşması için seçmenini yönlendiren ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin çok altında oy alan CHP’nin sözcüsü ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, bu kez adeta HDP sözcüsü gibi konuştu. HDP’nin 6 milyon oy aldığını söyleyen Tezcan, “Vatandaş oy vermiş, nereden gittiyse gitti. Bunlara terörist demeye kimsenin hakkı yok” ifadelerini kullandı.

09 Temmuz 2018 - 09:47 0
reklam

Naci Eriş / Manşet Aydın- EFELER- Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçiminin yapıldığı 24 Haziran sürecinde, AK Parti hükümetini devirmek için HDP’nin barajı atlaması gerektiği propagandası yapan CHP’de seçim sonrası da aynı tavır devam etti.
CHP Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, adeta HDP sözcüsü gibi konuşarak HDP’yi savundu.
PKK’nın siyasi kanadı olarak kabul edilen ve birçok üyesi terör örgütü üyeliğinden tutuklanan HDP’ye yönelik eleştirilere tepki gösteren Tezcan, HDP’ye yönelik suçlamaların kabul edilemeyeceğini söyledi.
Katıldığı bir televizyon programında, HDP sözcüsünden daha ateşli bir şekilde HDP’yi savunan Tezcan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eleştirilerini ‘bölücülük’ olarak niteledi.
CHP’nin yönlendirdiği oyları görmezden gelen Bülent Tezcan, “6 milyon vatandaş oy vermiş. Nereden gittiyse gitti. Bunlara kalkıp da terörist demeye kimsenin hakkı yok” ifadelerini kullandı.
“CHP’nin hiçbir şeyi gözden geçirmesine gerek” yok diyen Tezcan, HDP’nin terörist partisi olarak yaftalanmasının son derece yanlış olduğunu savundu.
Seçim sürecinde Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin cezaevindeki Selahattin Demirtaş’ı ziyareti ve serbest bırakılmasını istemesi ile CHP yöneticilerinin HDP’nin barajı geçmesi için verdiği destek çok eleştirilmişti. Tezcan’ın bu sözleri, ‘Sanki HDP sözcüsü gibi konuştu’ yorumlarına neden oldu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort