“Sanki Külhanbeyi”

Belediye Meydanı’nda Filistin’de yaşanan olayları protesto yapmak için toplanan Türk Metal Sendikası Nazilli Temsilciği Başkanı Mesut Dinç’le tartışma yaşayan Haluk Alıcık, olayın gerçek yüzünü anlattı.

18 Mayıs 2018 - 10:33 0
reklam

Mustafa Çelik / Manşet Aydın- NAZİLLİ- Belediye Meydanı’nda Filistin katliamını protesto etmek için toplanan Türk Metal Sendikası Nazilli Temsilciliği Başkanı Mesut Dinç ve üyeleriyle tartışan Haluk Alıcık, yaşanan olayların kabullenilemeyecek boyutlara taşındığını söyledi.

Belediye Meydanı’nda Filistin’de yaşanan olayları protesto yapmak için toplanan Türk Metal Sendikası Nazilli Temsilciği Başkanı Mesut Dinç’le küçük bir tartışma yaşayan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, olayın gerçek yüzünü anlattı.

“SANKİ KÜLHANBEYİ”
Başkanlığı süresince böyle bir tepkiyle karşılaşmadığını belirten Alıcık, “Ben kendilerine eylem karşı tarafta olsun burada Nazilli Belediyesi’nin boykot ediyormuşsunuz gibi oluyor demiştim. Sendika başkanının öyle bir gelişi vardı ki, sanki külhanbeyi. Ben 40 bin üzerinde oy alarak seçilmiş bir belediye başkanıyım, toplumun hiçbir kesiminden böyle bir davranışa muhatap olmadım” dedi.

DEVLET ADABI BİLİNMELİ
Sendikacılığın hak emek ve milli-manevi değerlere sahip çıkılması açısından büyük önem taşıdığının altını çizen Haluk Alıcık, “Bu işler şiddetle, çözülmez. Öncelikle devlet adabının iyi bilinmesi gerekiyor. Devletin işleyişi, kamu yöneticileri ile nasıl konuşulması, nasıl davranılması noktasında hassasiyet gösterilmeli” şeklinde konuştu.

“YAPILAN HAREKET SON DERECE YANLIŞ”
Yapılanları son derece yanlış bulduğunu belirten Alıcık, “Ben kendilerine daha önceki etkinliklerinde masa sandalye ve çadır vererek destekte bulundum. Filistin eyleminde de bizim personelimiz ses düzeneği kurdu. Filistin davası bizim davamızdır. Bugün Müslüman’ım diyen insanların, milliyetçiyim diyen insanların savunması gereken bir dava. Sendikacılar Nazilli belediyesi olarak bizim bu gösteriyi engellediğimiz yönünde bir açıklama yapmışlar. Böyle bir şey kesinlikle söz konusu bile değildir. Allah’a şükür ki kendimizi bildik bileli Türk milliyetçisi bir insanım. Amerika ve İsrail’in yaptığı bu katliamı Türküm diyen hiçbir vatan evladı kabul edemez. Böyle bir olay benim gibi bir belediye başkanının provoke edeceği bir şey değil” ifadelerini kullandı.

EYLEMLERE İZİN YOK
Belediye binasının önünde bulunan alanın Nazilli Belediyesi’nin tapulu malı olduğunu vurgulayan Alıcık, Kaymakamlıktan alınan onay doğrultusunda burada gerçekleştirilecek hiçbir basın açıklaması ve eyleme izin verilmeyeceğini söyledi.

Başkan Alıcık, bu tür etkinliklerin 23 Nisan Parkı, Belediye karşısındaki Şehitler Anıtı ve Cumhuriyet Parkı gibi yerlerde yapılacağını belirtti.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort