Sarhoş Muhabbeti Krize Yol Açtı

Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya’nın, Atça eski belediye başkanı Mustafa Çınar’a yönelik sarf ettiği “sarhoş muhabbeti yapma” sözleri büyük bir krize yol açtı. Gerilen taraflar birbirlerinin üzerine yürüdü. Araya girenler ortamı sakinleştirdi.

reklam
08 Haziran 2016 0
reklam

Sultanhisar Belediyesi Haziran ayı olağan meclis toplantısı oldukça gergin geçti. Toplantıya damga vuran gelişme ise belediye başkanı Osman Yıldırımkaya’nın, Atça eski belediye başkanı Mustafa Çınar’a yönelik kullandığı “sarhoş muhabbeti yapma” sözleri oldu. Bir anda gerilen ortam araya girenler tarafından sakinleştirildi.

123 (6)

Sultanhisar Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısı Osman Yıldırımkaya’nın başkanlığında yapıldı. Sultanhisar Belediyesine ait Sulter Jeotermal Limited Şirketi ile Aydın Büyükşehir Belediyesine bağlı Ay Jeotermal A.Ş’nin, ortak şirket kurma gündemi ile gerçekleşen toplantıya meclis üyelerinin yanı sıra Atça eski belediye başkanı Mustafa Çınar, Sultanhisar eski belediye başkanı Ertegün Ünal, AK Parti Sultanhisar İlçe Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Mustafa Çimen katıldı.

123 (7)

Toplantı, ortak şirket kurulmasıyla ilgili Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya’ya yetki verilmesi için gerekli belgelerin tamamlanması amacıyla ertelendi.

123 (1)

Toplantının sona ermesinden sonra cevaplanması istemiyle Osman Yıldırımkaya’ya bir soru yönelten Mustafa Çınar, hiç beklemediği bir tepkiyle karşılaştı.

123 (5)

Su fabrikasında işlenen sular ve kaynaklar Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi ASKİ’ye mi, Sultanhisar Belediyesine mi ait” şeklindeki soruya, “Mustafa Çınar Beyefendi de eski başkan olduğu için iyi bilir ki Devir Tasfiye Komisyonu pınarlar ve arazisini belediyemize, haklarını ise ASKİ’ye vermiş. Bunun için suların sahibi Sultanhisar Belediyesidir” şeklinde cevap veren Yıldırımkaya, Mustafa Çınar’ın bu kez “6360 sayılı yasada böyle mi, Allah Allah gerçekten öyle mi” diye karşılık vermesi üzerine “Mustafa Bey burada sarhoş muhabbeti yapmaya gerek yok, siz geçen ayki toplantıya ağzınızda sakız ile geldiniz. Burası makam, makamda olduğunuzu unutmayın” sözleriyle karşılık verince ortam gerildi.

123 (4)

Ayağa kalkan Mustafa Çınar, Osman Yıldırımkaya’nın üzerine yürümek isteyince araya girenler tarafları sakinleştirdi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam