Şarlan ziyaretçilerini bekliyor

Çineliler’in sıcaktan kurtulmak için sıklıkla ziyaret ettikleri Şarlan Tabiat Parkı, rekreasyon çalışmalarının ardından yeni bir yüze kavuştu

28 Ağustos 2018 - 10:20 0
reklam
reklam

Çine ilçe sınırları içinde bulunan ve 2014 yılında Tabiat Parkı olarak ilan edilen Şarlan, son düzenleme çalışmaları ile ziyaretçilerini yaz kış ağırlamayı bekliyor.

YENİ YÜZÜNE KAVUŞTU
Yaz aylarında Aydın’ın kavurucu sıcağından kurtulmak isteyenlerin buluşma noktası olan Şarlan Tabiat Parkı’nda bilinçsiz kullanım nedeniyle tahrip edilen alanlar Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekiplerince onarılıp yenilendi.

“TEMİZ VE TİTİZ KULLANIN!”
Ulusal miras olan bu alanların korunması için vatandaşların da çaba göstermesi gerektiğine dikkat çeken Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Özcan Mersin, halkın parkı temiz ve titiz kullanması gerektiğini bildirdi.

VATANDAŞLARA DAVET
Tabiat Parkları’nda mangalın görevliler tarafından ve belirlenen alanlarda denetimli olarak yakıldığına dikkat çeken Mersin, alkollü içki kullanımının yasak olduğu Şarlan’da aileleri çam ağaçlarının arasındaki mis gibi havdan ve buz gibi sudan faydalanmaya çağırdı. (İHA)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam