Satışa hazır 200 kilogram domuz eti ele geçirildi!

Aydın’ın Söke ilçesinde, sağlık ve tarım müdürlüğü ile jandarma ekiplerinin bir kesimhaneye gerçekleştirdiği operasyonda paketlenerek satışa hazır hale getirilmiş 200 kilogram domuz eti ele geçirildi.

15 Şubat 2017 - 16:45 0
reklam

Söke İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü bir ihbar üzerine Akçakonak Mahallesi yakınlarında bir depoya baskın düzenledi. Jandarma, sağlık ve tarım müdürlüğü ekipleri depoya girdiklerinde yaklaşık 200 Kg. piyasaya sürülmeye hazır halde paketlenmiş kaçak domuz eti de ele geçirildi.

Domuz eti test kiti ile yapılan testte sonucun pozitif olduğu görüldü. Domuz etlerinin üzerinde ve paketlerin üzerindeki kurtlanma da gözlerden kaçmazken, depo ve çevresinde ağır kokunun rahatsız edici olduğu belirtildi.


Depoyu kiralayan U.G. isimli şahıs verdiği ilk ifadede etlerin domuz eti olduğunu söylediği, avladığı domuzları burada parçalayarak köpeklerine verdiğini iddia etti. Ekiplerce el konulan kaçak domuz etleri Jandarma kontrolünde Söke Belediyesi ekiplerinden destek alınarak gömülmek suretiyle imha edildi. Olayla ilgili geniş kapsamlı soruşturma başlatıldı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam