Savaş, Aydın’a yatırımları ben arttırırım

Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş başkan seçilmesi halinde Aydın’ı kooperatifçilikle kalkındıracağını ve üreticinin ürününü pazarda Efe AŞ kanalıyla tüketiciyle buluşturacağını söyledi. Savaş, yerel iktidarların hükümetlerle uyumlu olması gerektiğini de söyleyerek Aydın’a en büyük kaynağı kendisinin getireceğini söyledi.

06 Mart 2019 - 15:26 0
reklam

Seçim çalışmalarına devam eden Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş iktidarla ortak projeler üretebilecek bir büyükşehir belediyesinin Aydın’a çok daha fazla hizmet ve yatırım getireceğine dikkat çekerek bir şehri yönetmenin başkan olmaktan fazlasını gerektirdiğine vurgu yaptı. Aydın Büyükşehir Belediyesinin gelirlerini artırmak için çalıştıklarını, Aydın’ı kurumsal bir yapıya kavuşturacaklarını belirten Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, ”Hedefimiz daha fazla altyapı, daha fazla üstyapı, daha fazla sosyal belediyecilik ve daha kalkınmış bir Aydın var” diye konuştu.

“SOSYAL YARDIMLAR ARTACAK”
Hayata geçirecekleri projelerle daha kurumsal bir büyükşehir belediyesi inşa edeceklerine vurgu yapan Mustafa Savaş, “Biz Aydın’daki projelerimizi insan- kent- ekonomi üçgeninde ele aldık. İnsan odaklı, içerisinde yaşamaktan mutluluk duyacağımız bir Aydın inşa etmek istiyoruz. Bu nedenle, herkes için, herkesle birlikte çalışmayı amaçlıyoruz. İnsan ve siyasi görüş ayrımı yapmadan, herkesi kucaklayarak bu çalışmaları yürüteceğiz. Gerçekleştiremeyeceğimiz hiç bir projeyi vaat etmedik. Biz genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla erkeğiyle mutlu ve mesut yaşayan bir Aydın inşa etmek istiyoruz. Biz gençlerin iş sahibi olduğu, istihdam rakamlarının en yüksek oranlarda seyrettiği, milli geliri yüksek bir Aydın inşa etmek istiyoruz. Kadınlarımız üretsin, ürettikleri kuracağımız kooperatiflerde değer kazansın, bunları gerek e-ticaretle gerekse ortaya koyacağımız vizyonla hem ülke genelinde hem dünya geneline pazarlayabilsinler istiyoruz. Bunun için güzel memleketimin ismine yakışan bir şirket kuracağız” diye konuştu.

EFE AŞ ÖNEMLİ BİR YATIRIM OLACAK
Başkan seçilmesi halinde Efe AŞ’nin Aydın’ın kalkındırılmasında lokomotif bir güç olacağının altını çizen Mustafa Savaş, “Efe AŞ tarım kooperatiflerinde çiftçimizin can suyu olacak. Tarım kooperatiflerinin ve çiftçimizin ürünlerinin nakliye, üretme, kurutma, ambalajlama ve pazarlama faaliyetlerinde Efe AŞ. çok büyük bir görev üstlenecek. Tarımsal üretimde ekim-dikim, hasat, paketleme, yarı mamul hale getirme desteğini buradan sunacağız. Kadınlarımızın el emeği ürünleri alıp pazarlayacağız, e- ticaret desteği ile ilin ticaret hacmine dinamizm katacağız. Kurulan ve kurduracağımız tarımsal kalkınma kooperatiflerinde sürdürülebilir kooperatifçilik uygulamalarını geliştireceğiz. Yine kuracağımız Organize Sera Bölgelerinde üniversiteyle bilimsel çalışmalar ışığında faaliyet yürüteceğiz. Modern tesislerde işletmelere kurumsallık kazandıracağız, tam otomasyonlu, jeotermal kaynaklı ısıtma ile katma değeri çok yüksek ürünler yetiştirmenin gayesiyle bu yola çıktık” diyerek Efe AŞ.’nin gerçekleştireceği çalışmalara açıklık getirdi.

HEDEF DIŞ PAZAR
Kuracakları modern tesislerle Aydın’daki işletmelere kurumsallık kazandırarak jeotermal kaynaklı tam otomasyonlu ısıtmayla katma değeri çok yüksek ürünler yetiştirmeyi hedeflediklerini kaydeden Mustafa Savaş, “Amacımız çiftçimizin az yatırımla çok kazanmasını sağlamak. Aydın, tarım, turizm ve termal gibi çok büyük değerlere sahip. Bunları başarıyla hayata geçirmek istiyoruz. Hedeflerimiz arasında mevcut pazarlar dışında yurtdışında yeni pazarlara ulaşmak var. İncirimizi ve diğer bütün önemli zirai ürünlerimizi dış pazarlara satmak istiyoruz ” dedi. (İHA)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-