Savaş’ın projelerini destekledi

Menderes’in dünya miras listesine girmesi gerektiğini belirten Aydın Ziraat Odası Başkanı Mehmet Kendirlioğlu, Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş’ın Büyük Menderes ve jeotermallerle ilgili güzel projeleri olduğunu ifade ederek bunların hayata geçirilmesi halinde Aydın’ın kurtulacağını söyledi.

13 Mart 2019 - 19:32 0
reklam
reklam

Kıymet Sarıyıldız/Manşet Aydın-EFELER Aydın Ziraat Odası Başkanı Mehmet Kendirlioğlu, Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş’ın Büyük Menderes ve jeotermallerle ilgili projelerini desteklediğini açıkladı. Menderes Nehri’nin kullanılamayacak kadar kirlendiğini ifade eden Mehmet Kendirlioğlu, acilen bu kirlenmenin önüne geçilmesi gerektiğini söyledi.
MENDERES’TE HAYAT YOK
Bir zamanlar sularını içtikleri Menderes’in evsel, endüstriyel ve jeotermal atıklar ile son derece kirlendiğini belirten Aydın Ziraat Odası Başkanı Mehmet Kendirlioğlu, “Şu anda Menderes’te hayat yok. Hiçbir canlı yaşamıyor. Biz bu sularla tarım yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. Başka alternatifimiz yok. Aydın’ın yüzde 50’si tarımla geçiniyor. İnsanlar gelirini buradan kazanıyor. Çok acil ve geleceğe yönelik adımlar atılmalı” diye konuştu.
SAVAŞ’IN PROJELERİ KURTARIR
Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş’ın Büyük Menderes ve jeotermallerle ilgili güzel projeleri olduğunu işaret eden Kendirlioğlu, bunların hayata geçirilmesi halinde Menderes nehrinin dolayısıyla Aydın’ın kurtulacağını ifade ederek “Ziraat Odası Başkanı olarak, ziraatla uğraşan bireyler olarak kendisini destekliyoruz. Menderes’in dünya miras listesine girmesi gerekir. O yüzden Mustafa Savaş’ın projesini desteklememek mümkün değil. Bizim istediğimiz bunlar sözde kalmasın. Bu hükmet değil, devlet politikası olması gerekir. Tüm yetkililerle bu konunun üzerine gidilmesi gerekir” dedi.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam