“Şehir hastanesinde sona gelindi”

Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde Hemşireler ve Ebeler Günü kutlandı. Kutlamada konuşan Aydın İl Sağlık Müdürü Fevzi Yavuz Yılmaz, şehir efsanesine dönen şehir hastanesinin ihalesinin yapılacağını ve yıl sonunda çalışmaların başlayacağını söyledi.

15 Mayıs 2018 - 16:55 0
reklam

Kıymet Sarıyıldız / Manşet Aydın- EFELER- Hemşireler ve Ebeler Günü kapsamında Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde hemşire, ebe, doktor ve personellerin hazırladığı kutlama gerçekleştirildi.

Kutlamaya katılan Aydın İl Sağlık Müdürü Fevzi Yavuz Yılmaz, “Ebeler ve hemşireler günü kutluyorum. Sağlık bir bütündür. Işığı sönmeyen kurumdur. Sıkıntılarımız var. Bu sıkıntıları hep beraber yaşıyoruz. Her şeyi çözmek mümkün değil ama aza indirmek için çabalıyoruz. Nöbetlerimiz yoğun, çalışma ortamlarımız belli. Şartlarımız daha iyi olsun istiyoruz. Ama elimizdeki insan kaynağı, ülkemizde yetişmiş inan gücü bunu karşılamaya yetmiyor. İlçelerimizde doktor talebi oluyor” dedi.

“YILAN HİKAYESİNE DÖNMÜŞTÜ”

800 yataklı şehir hastanesi hakkında da konuşan Yılmaz, şunları söyledi: “Merkezde iki tane lokomotif hastanemiz var. Ama ikisi de en az 40 yılın üzerinde. Tadilatın bile kurtarmadığı durumlar var. Şimdi hedefimizde bir şehir hastanesi var. 17 Mayıs’ta ihalesi sonuçlanacak. Bu yılın sonunda da kazmayı vurmuş oluruz. Çünkü yılan hikayesine dönmüştü ama sona yaklaştık artık.”

Konuşmaların ardın hemşire, ebe, doktor ve personellerin hazırladığı konser ve tiyatro oyunu sergilendi. Gösterilerin ardından sağlık sektöründe çalışan personellere teşekkür ve plaket takdim edildi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort