Şehit adıyla dolandırıcılık!

Aydın’da toprağa verileni şehit Orkun Alp Arslan’ın ailesi adına yardım topladığını söyleyen bir dolandırıcı, 55 yaşındaki M.D. isimli bir vatandaşı dolandırdı.

reklam
12 Temmuz 2016 0
reklam

123

Mardin’in Cevizlik köyü jandarma karakoluna PKK’lı teröristlerin bomba yüklü kamyonetle saldırısı sonucu şehit düşen Aydınlı Jandarma Alp Arslan’ın cenazesini fırsat bilen bir dolandırıcı, vatandaşların duygularını sömürerek ‘şehit asker için yardım topluyoruz’ diyerek M.D. isimli şahsı dolandırdı.

Şehit Vakfında çalıştığını ve yardım topladığını söyleyen dolandırıcı şahıs M.D. isimli vatandaşı kendine inandırdı. Yardım teklifini kabul eden M.D, postaneden kendisine verilen hesap numarasına 200 lira yatırdı. Sistemde hata olduğunu ve yatırılan paranın göremediğini belirten şahıs, M.D’den 200 lira daha yatırmasını isteyip, ikinci yatırdığı parayı daha sonra iade edileceğini söyledi. Bunun üzerine şehit ailesine yardım için toplam 400 lira postaneye yatıran M.D, dolandırıldığını kısa süre sonra anladı. Mağdur M.D. polise giderek şikayetçi oldu.. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam