Şehit ateşi Kuyucak’a düştü!

Hakkari Çukurca’da sabah saatlerinde bölücü terör örgütü PKK’lılar ile girilen çatışmada şehit düşen 3 askerden birinin Kuyucaklı Astsubay Bahri Uçuş olduğu öğrenildi.

reklam
03 Eylül 2016 0
reklam

123

Emre Sarıtekneci / Aydın Haber Ajansı-KUYUCAK- Hakkari Çukurca’da bölücü terör örgütü mensuplarınca girilen çatışmada Kuyucaklı 6 yıllık Astsubay Bahri Uçuş şehit düştü.  Acı haberden sonra şehit Bahri Uçuş’un cenazesi Kuyucak’taki baba ocağına gönderildi. Şehit ateşi düşen Kuyucak’ta matem dolu bir gün yaşanıyor. Acı haberi alan yakınları şehidin baba ocağına akın etti. Şehit astsubay’ın babası Kamil Uçuş’un ilçede semercilik yaptığı öğrenildi. Kuyucak Türk bayrakları ile donatılırken, acı haber üzerine ilçede yapılacak olan 5 Eylül kutlamaları iptal edildi.

Öte yandan Kayseri’de görev yapan Bahri Uçuş’un geçici görev için gittiği Çukurca’da PKK’lılar ile girdiği çatışmada şehit düştüğü öğrenildi.

Acı haberi duyan Ak Parti Aydın Milletvekili Abdurrahman Öz, Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk  ve komutanlar şehit evine taziyeye geldi.

Kuyucaklı şehit Bahri Uçuş’un komando yemini videosu;

 

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam