Şelale, iki öğrenciye mezar oldu

İki öğrenci gölete girdi. Biri boğuldu, diğeri kayboldu. Facianın adresi bu kez Van oldu. Bir grup lise öğrencisi Muş’un Bulanık ilçesinden Van’ın Muradiye ilçesindeki şelaleyi gezmek için gitti. Öğrencilerden 2’si, yüzmek için girdiği suda boğuldu.

reklam
05 Haziran 2016 0
reklam
reklam

Van’da gölet faciası yaşandı. Bir grup lise öğrencisi gezi için Muş’un Bulanık İlçesi’nden Van’ın Muradiye ilçesine gitmişti. Grupta Bulanık Sait Nursi Anadolu Lisesi’nde görevli 3 öğretmen ve 13 öğrenci vardı. Amaçları Muradiye’de bulunan şelaleyi gezmekti.

 

İddiaya göre Muradiye Şelalesi’nde fotoğraf çektiren ve arkadaşları ile eğlenen öğrencilerden 3’ü yüzmek istedi ve gölete girdi. Faciada o dakikadan sonra yaşandı. Özcan Daşğın, Özcan Cantepe ile Murat Mutlu isimli öğrenciler, Üç Güzler olarak tabir edilen yerde yüzmek isterlerken, Özcan Daşğın ve Özcan Cantepe, çamurlu suda battı. Murat Mutlu yüzerek kıyıya ulaştı ve hemen öğretmenlerine haber verdi.

Özcan Daşğın ve Özcan Cantepe ise kısa sürede gözden kayboldu.  İhbar üzerine olay yerine arama kurtarma ve Muradiye Belediyesi itfaiye ekipleri sevk edildi. Ekipler yaptığı aramada öğrencilerden Özcan Daşğın’ın cansız bedenine ulaştı.  Daşğın, ekiplerce sudan çıkartıldı. Diğer öğrencinin bulunması için aramalar uzun süre devam etti. Ancak bir türlü sonuca ulaşılamadı, diğer öğrenci Özcan Cantepe bulunamadı.

Muş Bulanık Said Nursi Anadolu Lisesi 10. sınıf öğrencisi olan ve aynı öğrencilerle suya giren Murat Mutlu isimli öğrenci, “Biz 13 öğrenci 3 öğretmen olarak ikindi namazını Muradiye girişinde yol kenarında bulunan bir camide kıldıktan sonra şelaleye geçtik. Burada arkadaşlarla fotoğraf çektik daha sonra aşağıya indik. Özcan Daşğın ve Özcan Cantepe arkadaşlarım üstlerini çıkararak suya girdiler. Ben de üstümü çıkardım suya girdim, ancak iki arkadaşım suya batınca ben korktum geri döndüm. Arkadaşlarım suya battıktan sonra çıkamadılar ben çevreden yardım istedim, çevredeki arkadaşlar geldiler bunları çıkarmak için uğraşırken itfaiye ekibi de geldi. Özcan Daşğın’ı çıkardılar, Özcan Cantepe arkadaşıma ulaşılamadı. Onun da bir an önce çıkarılmasını diliyorum” dedi.

Muradiye Devlet Hastanesi Morgu’na getirilen Özcan Daşğın’ın cenazesine burada otopsi yapıldı. Diğer öğrencinin çıkarılması ve olayla ilgili çalışmalar devam ediyor.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam