Serbest kaldılar!

15 Temmuz darbe girişiminden sonra başlatılan Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve Paralel Devlet Yapılanması (PDY) soruşturmasında tutuklanarak cezaevine konulan 5 kişi mahkemece serbest bırakıldı.

reklam
11 Kasım 2016 0
reklam

Haber Merkezi/Aydın Haber Ajansı/AYDIN-Aydın Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele şubesi eski müdürü Turgut Geleken’in eşi Şükran Geleken ile Uzman Doktor Fatih Çam ve 3 kişinin daha tahliye edildiği öğrenildi.

fatih-cam

15 Temmuz darbe soruşturmasında Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve Paralel Devlet Yapılanması (PDY) ile bağlantılı oldukları gerekçesiyle tutuklanan şahıslardan özel bir hastanenin kardiyoloji servisinde çalışan Doktor Fatih Çam, 2 Ağustos’ta konulduğu cezaevinden dün tahliye edildi.

 

Tahliye kararı karşısında bir açıklama yapan Fatih Çam’ın avukatı Orçun Akbulut mahkemenin müvekkiline yurtdışına çıkış yasağı ile birlikte haftada 2 gün imza zorunluluğuna hükmettiğini belirterek şunları söyledi; ““Hukuk sistemimizde tutuklama bir tedbirdir. Müvekkilim, 2 Ağustos’tan bu yana tutukluydu ve mahkeme tutuklama tedbirine artık yer olmadığına kanaat getirdi. Bizim de savunmalarımız bu yöndeydi.”

avukat-orcun-akbulut

FETÖ soruşturmasında tutuklanan bir diğer isim olan Aydın Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele eski şube müdürü Turgut Geleken’in eşi Şükran Geleken’de tahliye edilirken Kuşadası’nda tutuklanan 3 kişinin daha serbest bırakıldığı belirtildi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam