Seri Katil Serbest Kalabilir!

Türkiye’nin gündemine oturan seri cinayet zanlısı Atalay Filiz, tutuklandı. Ancak mahkemede yaşanan detay herkesi şok etti. Çünkü savcı adli tıp raporu ister ve rapor akli dengesi yerinde değil çıkarsa Filiz’in serbest kalabileceği iddia edildi.

reklam
14 Haziran 2016 0
reklam
reklam

123

İstanbul ve Ankara’daki 3 cinayetin zanlısı Atalay Filiz, İzmir’de yakalandıktan sonra İstanbul’a getirildi.

Yaklaşık 5 saat boyunca sorgulanan Filiz, daha sonra tutuklanması talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi. Attığı her adım basın ordusu tarafından takip edilen seri katil Filiz, nöbetçi hakimlik tarafından tutuklandı ve yoğun güvenlik önlemi altında zırhlı bir polis aracına bindirilerek Silivri Cezaevi’ne gönderildi.

Atalay Filiz, cezaevi yolunu tutarken mahkemenin detayları da gün yüzüne çıktı. Ancak detaylar birçok kişiyi özelliklede yakınlarını cinayete kurban verenleri memnun etmeyecek.

Atalay Filiz’in avukatının hakimlik sorgusu sırasında müvekkilinin akıl sağlığının yerinde olmadığını, bu nedenle ilgili kuruma gönderilerek gözlem altında tutulmasını talep ettiği, Sulh Ceza Hakiminin de talebin soruşturmayı yürüten savcılık tarafından değerlendirilebileceğini ifade ettiği öğrenildi. Atalay Filiz’in sorgusunu yapan savcı eğer Adli Tıp raporu isterse Filiz, Adli Tıp’a sevk edilecek.

Adli Tıp’ta Atalay’ın akli dengesinin yerinde olup olmadığı incelenecek. Atalay’ın cinayetleri işlediği esnada akli dengesinin yerinde olmadığı ortaya çıkarsa Filiz, serbest kalabilir.

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam