Sevilen başkan projelerini açıkladı

Yenipazar Belediye Başkanı Zafer Savcı, ilçenin sorunları ve önümüzdeki günlerde hayata geçireceği projelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

reklam
30 Haziran 2016 0
reklam

123

Mustafa Çelik/Aydın Haber Ajansı-NAZİLLİ- Gazetecilik mesleğine başladığım bu günlerde, bana “İyi ki bu mesleği seçmişim” dedirttirecek kadar iyi bir misafirperverlik gösteren, bölgenin en çok konuşulan isimlerinden Yenipazar Belediye Başkanı Zafer Savcı’yla özel bir röportaj gerçekleştirdik.  Sevecen kişiliğiyle tüm ilçe halkının sevdiği isim olan Savcı, yapacağı yeni projeler, Yenipazar’ın sorunları ve şahsı ile ilgili 20 Ağustos süreci hakkında açıklamalar yaptı.

Savcı, belediye olarak Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte 18 derslikli bir Anadolu Lisesi yaptıklarını ve okulun 1 ay sonra açılacağını aktardı. Sağlık Ocağı’nın İlçenin ihtiyaçlarına karşılık verememesi sebebiyle Yapılacak olan Entegre Hastanesinin yer teslimini yaptığını belirten Savcı, Hastanenin 2016 yılı içerisinde biteceğini ifade etti. Ramazan dolayısıyla hemen hemen bütün belediyelerin yemek verdiğini kaydeden Savcı, “ Biz bunun yerine 250 kişinin evlerine teker teker giderek yemek dağıttırıyoruz. Ve bu işi gizli yapıyoruz. Yardımların dinimiz gereği gizli yapılması gerek.” dedi.

PİDE, İLÇE EKONOMİSİNİ CANLANDIRIYOR

Pidesiyle meşhur olan Yenipazar’ın, bölge halkı tarafından çok ziyaretçi çeken bir ilçe olduğuna dikkat çeken Savcı, sözlerine şöyle devam etti “Buraya pide yemeye gelen insanlar, pidecilerin yanı sıra Pazar ve marketlere de para bırakıyor. Bunun için pide Yenipazar’a ekonomik yönden büyük katkı sağlayan bir sektör.”

12345

MENDERES KÖPRÜSÜ BÜYÜK SORUN

Yenipazar’ın girişinde bulunan Menderes köprüsünün şuan ilçe için büyük sorun oluşturduğunu aktaran Savcı, Köprünün dar olması nedeniyle kaza riskinin çok olduğunu ve bu sorunun çözümü için uğraştıklarını ifade etti. Savcı, “ Köprü sorununu çözmek için Milletvekillerimiz ile birlikte çalışıp muhakkak o köprüyü yapmak zorundayız.” İfadelerini kullandı.

HİZMET İÇİN BURADAYIZ

Yenipazar’ın girişinden Menderes köprüsüne kadar olan mesafede 4,5 km’lik bölünmüş yol yaptıklarının altını çizen Savcı “ Biz hizmet için buradayız yapılan bu bölünmüş yolda Zafer Savcı’nın imzası var.” dedi.

BÖYLE BİR DURUM SÖZ KONUSU DEĞİL

Savcı, cezaevine gireceğine ve belediye başkanlığını CHP’li bir meclis üyesine devredeceğine ilişkin iddialara cevap verdi. Yargı sürecinin devam ettiğinin altını çizen Savcı, süreçte bir gelişme sağlayamadıkları takdirde kendisinin belediye başkanlığını herhangi bir şahsa devretme yetkisinin olmadığını ifade etti. Savcı, “Böyle bir durum söz konusu değil. Olası bir tutuklama kararı sonrası belediye meclisi kendi içerisinden yapacağı oylama ile bir başkan seçer. Ve kimi seçer bilemem. Ben şuan bu meseleden ziyade kendi yargı sürecimle uğraşıyorum.” dedi.

YARGI SÜRECİ DEVAM EDİYOR

Savcı, olayların CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan’ın söylemlerine ilişkin olarak “ Tezcan’ın söylemlerini biliyorum. Benim kendi yasak haklarım var. Yargı haklı bulduğu takdirde benim hakkımı kim verecek? Bu yüzden 20 Ağustos’a kadar Tezcan’a cevap vermek istemiyorum.” dedi.

BU VATANI BÖLDÜRMEYECEĞİZ

Son günlerde artan terör olaylarına ilişkin açıklamaklar yapan Başkan Savcı, böyle günlerde kenetlenmeliyiz. Dün orada ölenler senin kardeşin, benim oğlum ya da başkasının annesi olabilirdi ancak acıyı hep birlikte yaşıyoruz. Ne yaparlarsa yapsınlar bu vatanı böldürmeyeceğiz.” dedi.

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam