Sevilen muhtar vefat etti!

Aydın’ın en büyük köylerinden biri olan Köşk ilçesine bağlı Ilıdağ mahallesinin sevilen eski muhtarı hayatını kaybetti. Misafirperverliği, sıcak kanlılığı ile tanınan ve çevre halkının büyük sevgisini kazanan muhtarın vefat haberi büyük üzüntü yarattı.

reklam
06 Haziran 2016 0
reklam

MUHTARIN ÖLÜMÜ KÖYÜ YASA BOĞDU

Aydın’ın en büyük köylerinden biri olan Köşk İlçesi’ne bağlı Ilıdağ Mahallesi’nin önceki dönem Muhtarı Mustafa Tok, vefat etti. Uzun süredir tedavi altında olan Mustafa Tok, dün akşam saatlerinde kurtarılamayarak hayata gözlerini yumdu. Tok’un ölümü köyü yasa boğdu.

Bir süredir rahatsız olan Mustafa Tok,  dün akşam saatlerinde hayatını kaybetti. Halkla içi içe olan  Kendine has hareketleri ve doğal tavırları ile tüm köy tarafından sevilen Muhtar Mustafa Tok aynı zamanda değirmenci olarak da biliniyordu. Misafirperverliği nedeniyle Ilıdağ Köyü’ne dışarıdan gelen herkese sofrasını açan Mustafa Tok, Türk geleneklerinin unutulmaması için de muhtarlık yaptığı dönemde Ilıdağ Köyü’ne 8 yataklı misafirhane kurmuştu.

71 yaşındaki Mustafa Tok, ailesi ve  çok sayıda seveninin katıldığı cenaze namazının ardından gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı.

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam