Sezgin’den Bakan Pakdemirli’ye çağrı

İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye çiftçilerin borçlarının yeniden yapılandırılması çağrısı yaptı.

11 Haziran 2019 - 22:02 0
reklam

İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin, çiftçilerin borçlarıyla ilgili yaşadıkları sorunları Meclis gündemine taşıdı. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yanıtlaması için bir önerge veren Sezgin, Bakan Pakdemirli’den çiftçilerin borçlarının yeniden yapılandırılmasını talep etti. Son dönemde gittikçe kötüleşen ekonomik koşullar ve tarım ürünlerinden elde edilen gelirin azalması nedeniyle çiftçilerin sulama birliklerine olan borçlarını ödemekte zorlandığını vurgulayan Sezgin, Ziraat Bankası’nın çiftçilerin sulama birliklerine ve diğer kurumlara olan borçlarını yapılandırması gerektiğini söyledi.

TÜM BORÇLAR YAPILANDIRILMALI

Zaman zaman çiftçilerin borçlarına yönelik yapılandırma uygulamalarına gidildiğini de hatırlatan Sezgin, sulama borçlarının ise yapılandırma uygulamaların içinde yer almadığına dikkat çekti. Bu durum nedeniyle bir çok çiftçinin mağdur olduğunun altını çizdi. Sezgin bu kapsamda Bakan Pakdemirli’den, Türkiye genelinde hangi sulama birliklerinde çiftçilerin borçlarının yapılandırıldığını, borcu yapılandırılmış olan çiftçi sayısı ve yapılandırılmış borç tutarı hakkında bilgi istedi. Asıl görevi çiftçilerin sorunlarıyla ilgilenmesi olan Ziraat Bankası’nın futbol kulüplerinin borçlarının yapılandırılmasıyla uğraşmasını da eleştiren Sezgin, Ziraat Bankası’nın çiftçilerin sulama birliklerine ve diğer kurumlara yönelik borçlarına ilişkin bir çalışmasının olup olmadığını da sordu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-