Sıcaklar fırıncıları kavurdu!

Hava sıcaklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi fırıncıları zor durumda bıraktı. Üstelik kavurucu sıcaklarda oruç tutmak zorunda kalan fırıncılar, her şeye rağmen işlerinden geri kalmıyor

reklam
23 Haziran 2016 0
reklam

123

Mustafa ÇELİK/Aydın Haber Ajansı-NAZİLLİ- Ülke genelinde hava sıcaklığının en çok hissedildiği yerlerden biri olan Nazilli’de Fırıncılar zor günler yaşıyor. Termometrelerin 50 dereceyi gösterdiği Nazilli’de faaliyet gösteren fırınlarında çalışanlar, zor koşullara rağmen üretimden geri kalmıyor. Gün içinde yaşanan aşırı sıcaklar nedeniyle insanların dışarı çıkmaya korktuğu ilçede, 20 saat boyunca kavurucu ateşe rağmen ekmek üreten fırıncılar, “havalar çok sıcak. Buna bir de ramazan ayı eklendi. Hem sıcak hem oruç bizi baya etkiliyor. Ama her şeye rağmen işimizi severek yapıyoruz. Biz durursak Nazilli aç kalır” sözleriyle durumlarını özetlediler.

 “İNSAN VÜCUDUNUN ERİDİĞİNİ HİSSEDİYOR”

Sıcaklar nedeniyle günde 5 sefer duş aldığını söyleyen ekmek ustası Ahmet Gençarslan, fırıncılığın özellikle yaz aylarında çok zor bir meslek olduğunu ifade etti. Gençarslan “ Dışarıda hava çok sıcak ocağın başında ise bu sıcaklık 2 katına çıkıyor. İnsan adeta vücudunun eridiğini hissediyor” dedi.

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam