Şiddetli Patlama: 8 Asker Yaralı

Diyarbakır’da patlama. Askeri aracın geçişi sırasında EYP patladı. Patlama da biri ağır, 8 asker yaralandı.

reklam
03 Haziran 2016 0
reklam
reklam

Olay, Diyarbakır-Silvan karayolunun Oğuzlar mevkiinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, “Kirpi” adlı zırhlı askeri aracın geçişi sırasında PKK’lı teröristlerce yola yerleştirilen el yapımı patlayıcı infilak ettirildi. Patlama da ilk belirlemelere göre, biri ağır 8 asker yaralandı. Patlamanın ardından olay yerine çok sayıda ambulans ve UMKE ekibi sevk edildi. Yaralılar, ambulans ve helikopterlerle Diyarbakır Asker Hastanesi’ne kaldırılarak, tedavi altına alındı.Bölgede geniş kapsamlı operasyon başlatıldı.

İLK AÇIKLAMA VALİLİKTEN GELDİ

Konuyla ilgili Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada; “Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı tarafından; öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, vatandaşlarımızın her türlü terör eylemlerinden korunması, seyahat etme haklarını rahatlıkla kullanması maksadıyla her türlü tedbir alınmaktadır.

diyarbakir-da-askeri-aracin-gecisi-sirasinda-4-8495106_4958_m

Bu tedbirler kapsamında; 03 Haziran 2016 günü saat 10.25 sıralarında Silvan-Diyarbakır karayolunda yol emniyet görevinde bulunan unsurlarımızın geçişi esnasında BTÖ mensupları tarafından yola döşenen EYP ile saldırıda bulunulmuştur. EYP ile gerçekleştirilen saldırı sonucunda, zırhlı araç içerisinde bulunan 8 personelimiz yaralanmış olup, olay yerinde yapılan ilk müdahaleyi müteakip hastaneye kaldırılarak tedaviye altına alınmışlardır.” denildi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam