Sinekler bezdirdi!

Aydın’da sıcak havalardan dolayı, artan sinek ve haşeratlardan özellikle kırsal kesimdeki mahalleli vatandaşlar şikâyetçi olarak, Belediyeden yardım istedi.

reklam
27 Haziran 2016 0
reklam

AYDIN’DA KÖYLER SİNEK İSTİLASINA UĞRADI KADINLAR 'DIŞARIDA SİNEKTEN İÇERİDE SICAKTAN' DURAMAMAKTAN ŞİKAYETÇİ

Türkiye’nin en sıcak illeri arasında yer alan ve yaklaşık bir haftadır süren çöl sıcaklıkları bazı mahallerde sinek artışına yol açtı. Sineklerden dolayı evlerden çıkamaz hale geldiklerini belirten bazı çiftçiler, “içeride sıcaktan, dışarıda sinekten duramıyoruz, Belediye bu konuda bir çözüm bulsun” diyerek dert yandı.

Işıklı Köyü Mahallesi’nin kadınları “İçeride sıcaktan dışarıda sinekten duramıyoruz. Belediye ya sinekleri öldürsün ya da biz hastalıktan öleceğiz” diyerek yetkililerden yardım istedi.
Aydın Efeler Işıklı Mahallesi sakinlerinden Akile Demirkol ve Emine Demirkol bu yıl çok fazla olan sineklerden dolayı rahatsız olduklarını söyledi. Yaşlı ve çocukların sineklerden dolayı perişan olduğunu belirten Emine Demirkol, “Hangi konu kimi ilgileniyor hangi konuda kime gideceğimizi bilemiyoruz. Ancak ilaçlama olmadığı için sinikler bizi yiyip bitiriyor. Ne olur kimin sorumluluğunda ise köyümüzü ilaçlasınlar. Sineklerden bıktık usandık” şeklinde konuşarak yetkililerin konu hakkında harekete geçmesini istedi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam