Sır Dolu İki İntihar

Aydın’ın Nazilli ilçesi 1’er saat arayla gelen iki intihar haberiyle sarsıldı. İlk olarak, dağıtım iznine gelen 20 yaşındaki er Emre Ekici evde yalnız olduğu sırada tek kırmalı av tüfeğiyle intihar etti. Henüz bu intiharın şoku atlatılamamışken bu kez Kurtuluş Mahallesinde yaşayan 17 yaşındaki lise öğrencisi Dilek Özlü kendisini ranzaya asarak yaşamına son verdi. Polis şimdi her iki intihar arasındaki bağlantıyı araştırıyor.

reklam
03 Temmuz 2016 0
reklam

Erdal SAVAŞ/Aydın Haber Ajansı-NAZİLLİ-Ramazan bayramına sayılı günler kala, Aydın’ın Nazilli ilçesinde yaşanan iki intihar Türkiye gündemine oturdu. Biri 20 diğeri 17 yaşındaki Emre Ekici ile Dilek Özlü intiharında ‘gönül ilişkisi’ olduğundan şüphelenen polis, soruşturmayı bu yönde derinleştirdi.

İlçede büyük şoka yol açan intihar zinciri edinilen bilgiye göre şöyle gelişti. Saat 17;30 sularında aldığı bir ihbar sonucu Turan Mahallesi Ziya Gökalp Caddesi numara 148 kat 3’e gelen güvenlik güçleri, acemi birliğinden dağıtım iznine gelen 20 yaşındaki er Emre Ekici’nin, evde bulunan tek kırmalı av tüfeğiyle intihar ettiğini belirledi. Olay yerine çağırılan sağlık ekipleri de talihsiz gencin hayatını kaybettiğini tespit etti.

haberici-1

Anne ve babası ayrı olduğu belirtilen ve askere gitmeden önce Sevindiklispor takımında amatör olarak futbol oynadığı öğrenilen Emre Ekici’nin sosyal medya hesabında paylaştığı resimlerde intiharda kullandığı tek kırmalı av tüfeğinin duvarda asılı olduğu görülürken, bir yorumunda kullandığı , “Bana gönül bağlama güzelim, çünkü ben mezarla sözlü, ölümle evliyim” yazısı dikkat çekti.

haberici-4

İLK İNTİHARIN ŞOKU ATLATILMADAN İKİNCİ İNTİHAR

İntiharın yaşandığı evde parmak izi ve delil incelemesi yapan güvenlik güçleri soruşturmayı yürütmek için emniyet müdürlüğüne gittiği sırada, Kurtuluş Mahallesi 95. Sokaktan ikinci intihar haberi geldi.

Polisi arayan bir şahıs, 17 yaşındaki lise öğrencisi bir kızın hayatına son verdiği ihbarında bulundu.

Belirtilen adrese gelen güvenlik güçleri, korkunç manzarayla karşılaştı. Lise son sınıf öğrencisi olduğu öğrenilen Dilek Özlü isimli genç kızın, odasında bulunan ranzaya kendisini asarak yaşamına son verdiği belirlendi. Bu arada, Anne ve babası İzmir’de yaşadığı öğrenilen Dilek Özlü’nün terasta çay içtikleri sırada intihar ettiğini söyleyen babaannesi, torununun cansız bedenini ranzada asılı gördükten sonra şoka girdi.

Ardında bir not bırakmayan genç kızın cep telefonuna el koyan polis, intiharın nedeninin belirleyebilmek için soruşturma başlattı.

 haberici-2

İKİ İNTİHARDA ‘AŞK’ İDDİASI

Nazilli’de peş peşe gelen her iki intihar arasında bir bağ olduğundan şüphelenen polis, yaptığı incelemede Emre Ekici ile Dilek Özlü arasında bir gönül ilişkisi olabileceğinden şüphelendi. Soruşturmayı bu yönde ilerleten güvenlik güçleri, Emre Ekici’nin askere gitmeden önce bir süre stadyum köşesinde bulunan bir dönercide çalıştığını,  Kız Meslek Lisesinde okuduğu öğrenilen Dilek Özlü’nün de öğle aralarında buraya gelerek yemek yediğini belirledi.

Her iki şahsı tanıyanların beyanları ise,  Emre Ekici ile Dilek Özlü’nün yakın arkadaş olduğu yönünde.

haberici-3

AYNI ARAÇTA YAN YANA

Öte yandan, intihar ettikten sonra cenaze aracına konulan Emre Ekici’nin cansız bedeni, daha morga kaldırılmadan gelen ikinci intihar haberi üzerine, Dilek Özlü’nün yaşadığı evin önünde bekletildi.

Cumhuriyet Savcısının talimatı gereği Emre Ekici’nin bulunduğu cenaze aracına konulan Dilek Özlü’nün cansız bedeni, aralarında ‘aşk’ olduğu iddia edilen şahısla İzmir Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam