Sitede ‘hizmet’ isyanı!

Nazilli Yeşil Mahalle’de bulunan Aqua City sakinleri, sık sık elektriklerin kesildiğini, kanalizasyon ve ışıklandırma olmadığını belirtti, hizmet alamadıkları gerekçesiyle Aydın Büyükşehir ve Nazilli Belediyesi’nden dert yandı.

27 Kasım 2018 - 10:10 1
reklam
reklam

Mustafa Çelik / Manşet Aydın-NAZİLLİ- Nazilli’de Yeşil Mahalle ile Arslanlı arasında bulunan bir arsada yapımı 2 yıl önce tamamlanan ve yaklaşık 80 ailenin yaşadığı Aqua City Sitesi’nin sakinleri isyan etti. Kanalizasyonu olmayan, çevre düzenlemesi yapılmayan ve sık sık elektrik kesintilerinin yaşandığı sitede oturan vatandaşlar, Nazilli Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi’ne dert yandı. Yağmur yağdığında her yeri su bastığını belirten site sakinlerinden Yaşar Tugal, “Altyapımız olmadığı için bütün sular çukurda toplanıyor. Çukurun etrafında hiç bir önlem yok. Çocuklarımız için tehlike oluşturuyor” ifadelerini kullandı.

ALKOL ALANLAR RAHATSIZ EDİYOR
Katı atık bedeli ödediklerini ancak ASKİ’den hizmet alamadıklarını ifade eden Ayşe Gündoğdu, “Bizi bir kenara atmışlar ne haliniz varsa görün demişler. Biz katı atık bedeli ödüyoruz ama hizmet sıfır. Bir vidanjör istediğimizde 80 TL para talep ediyorlar. Seçim geldi mi oy istemesini biliyorlar” dedi. Siteye ulaşan yolun ıssız oluşu nedeniyle çevrede alkol alanların rahatsızlık verdiğini ifade eden Nilgün Cihan, “Çocuklarımızı bu yoldan göndermeye korkuyoruz. Yolda aydınlatma yok. Hava karardığı zaman alkol alanlar bizi rahatsız ediyor. İnsan kesseler kimsenin haberi olmayacak” ifadelerine yer verdi.

MUHTAR GÖREVE DAVET ETTİ
Etrafa dökülen molozlar, ilaçlama yapılmaması nedeniyle çıkan akrepler ve benzeri sorunlardan şikayetçi olan site sakinleri, iki belediyeden de hizmet alamadıklarını söyledi. Vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi gerektiğini ifade eden Yeşil Mahalle Muhtarı Bekir Kahyaoğlu, Nazilli Belediyesi ve Aydın Büyükşehir Belediyesi’ni göreve davet etti.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Anonim

Vermeyin hiçbirine oy …hizmet yoksa oy yok

reklam

reklam

reklam