Siyah İnciler’de kamp değerlendirmesi

Nazilli Belediyespor’da Davraz Kampı değerlendirme toplantısı yapıldı. Genel Kaptan Hakan Alıcık, Teknik Direktör Cüneyt Biçer ve futbolculardan takım kaptanı Murat Tosun ile Serkan Yalçın önemli açıklamalarda bulundu.

reklam
29 Temmuz 2016 0
reklam

123

Eşref Özbağcı/Aydın Haber Ajansı-NAZİLLİ-Nazilli Belediyespor’da Davraz Kampı’nın ardından bilgilendirme toplantısı yapıldı. Esat Ergüler Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantıya basın mensuplarının yanı sıra Nazilli Belediyespor Genel Kaptanı Hakan Alıcık, Teknik Direktör Cüneyt Biçer, kaptan Murat Tosun ve yeni transfer edilen oyunculardan tecrübeli isim Serkan Yalçın katıldı.

BU ŞEHRİN TEK TAKIMIYIZ, BAŞKA NAZİLLİSPOR YOK Biz buranın tek takımıyız, bunun altını çizmek istiyorum diyerek sözlerine başlayan Cüneyt Biçer, “Bu yıl önemli bir yıl. Bu camianın önemli bir parçası da sizlersiniz. Hep birlikte ‘BİZ’ olmalı ve camiayı ayağa kaldırmalıyız.
İlk etap çalışmalarımızı 8-15 Temmuz tarihleri arasında Nazilli’de gerçekleştirdik. Tüm oyuncuların burada olması önemliydi. Yöneticilerimiz transferde hızlı davranarak bu konuda üzerine düşeni en iyi şekilde yaptı. Transferlerimizi tamamladıktan sonra tesislerimizde ilk etap çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Daha sonra oyuncularımız sağlık testinden geçirildi. İkinci etaba hazırlık olarak sağlık kontrolleri ve iki dayanıklılık testi yapıldı. Yine bir kuvvet testi bir de vücut simetri ve asimetrileriyle ilgili denge testi yaptırdık. Dayanıklılık testleri için Ege Üniversitesi’den Dr. Faruk Turgay hocamız geldi. Yine Ege Üniversitesi’nden gelen Yrd. Doç. Dr. Faik Vural ve ekibi, vücut denge ve asimetrileriyle ilgili testler yaptı. 18-28 Temmuz tarihleri arasında ise Davraz Kampı’nı tamamladık. Temel olarak esas amacımız dayanıklılık ve kuvvetti. Artık bundan sonra yoğunluğumuz teknik ve taktik olacak.” dedi.

1234

BÜYÜK RESMİ GÖRMELİYİZ
Davraz Kampı’nın çok verimli geçtiğini söyleyen teknik direktör Cüneyt Biçer “ Bizi en çok sevindiren şeylerden birisi kampta herhangi bir sakatlık yaşanmaması oldu. Futbolcularımızdan sadece Mehmet Ersavaş 2 günlük bel spazmı sıkıntısı yaşadı. Onun dışında hiçbir sorunun sakatlığın olmaması sevindirici. Artık kamp dönemini bitirip hazırlık maçlarına geçeceğiz. Hazırlık maçları başta olmak üzere bu sezon taraftarımıza çok iş düşüyor. Seyirci de takımı desteklemek adına ne gerekiyorsa yapmalı. Bizi değil rakibi baskı altında tutmalı. Bu sezon Nazilli’ye gelecek olan takımlar daha fazla motive olacaklar. Buraya gelen ekipler kaybetmemek için gelecek. Son dakikaya kadar sabredip büyük resmi görmemiz, küçük objelerle uğraşmamız lazım. Ege’de potansiyeli çok büyük ilçeler var ama belli bir yere kadar gelip orda kalıyorlar. Bunlardan birisi de Nazilli. Biz neden ikinci bir Akhisar olmayalım.” ifadelerini kullandı.
12345

TOSUN: YENEMEYECEĞİMİZ TAKIM YOK
Geçtiğimiz hafta takım kaptanlığına getirilen Murat Tosun, Davraz Kampı’yla ilgili yaptığı açıklamada “Bütün arkadaşlarla çok iyi bir kamp dönemi geçirdik. Eğer şampiyonluğa gerçekten inanıyorsanız bu tür kampların yapılması lazım. Üst seviyede bir kam dönemini geride bıraktık ve hiçbir olumsuzluk yaşamadık. Bank Asya’da oynadığım dönemde böyle güzel bir kamp dönemi geçirmemiştim. Çalışma ortamı çok iyiydi. Geçen yıl kısıtlı kadroyla çok iyi şeyler yaptığımıza inanıyorum. 50. yılımızda yeni transferlerde katkı sağladığı takdirde çok başarılı olacağımızı düşünüyorum. Kaliteli ve karakterli oyuncularımız var. Kadro olarak grubun en iyi oyuncularına sahibiz diyebilirim. Takım kurulurken buna dikkat edilmiş. Kimin oynayıp olmadığı önemli değil. İçerde sorun yaşamak istemiyoruz.” dedi.

SERKAN YALÇIN “GÜZEL ŞEYLER YAKIN”
Siyah incilerin yeni transferlerinden olan tecrübeli isim Serkan Yalçın ise yaptığı açıklamada “Kamp dönemi çok iyi geçti. Bizlere bu ortamı sağlayan büyüklerimize tüm takım adına teşekkür ediyorum. Davraz kampında birlik beraberlik üst düzeydeydi. Takımda tecrübeli ve tecrübesiz isimler var ama genel olarak kaliteli bir takımız. Başarıya hepimizin inanması lazım, herkesin hedefi olmalı. Oyuncular olarak Nazilli Belediyespor’da farklı bir kamp dönemi geçirdik. Erken başladık ve bu bir avantaj oldu. Kamp döneminde güçlendiğimi, kuvvetlendiğimi hissediyorum. Nazilli Belediyespor başarıya aç bir camia. Bu yüzden hepimize önemli görevler düşüyor. Yönetim, teknik heyet, basın, taraftar ve biz futbolcular birlik olmalıyız. Birlik ve beraberlik olursa şampiyon olacağımıza inanıyoruz.” dedi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam