Siyasi kulislerde flaş haber

MHP’lier bu kez de Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi kararına kilitlendi. Bu karar beklenirken siyasi kulislere Akşener bombası düştü. Kurultayın en güçlü adayı olan Meral Akşener’in 5. parti ile yola devam edeceği iddia ediliyor.

reklam
01 Temmuz 2016 0
reklam
reklam

Milliyetçi Hareket Partisi’nde, muhalefetin sürdürdüğü olağanüstü kurultay süreci Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne açılan dava ile tıkandı. Ancak siyasi kulislerde “Meral Akşener ve ekibinin 5. Partiyi kurmak için çalışmalara başladığı ileri sürüldü. İddialara göre, geçen 7 aylık süreçte en güçlü aday olarak görülen ve arkasına aldığı rüzgarla siyasete devam edeceği konuşulan Akşener’in MHP’den istediğini alamazsa süreç içinde kendisini yalnız bırakmayan ve sonuna kadar destekleyen 20 milletvekili ile yeni bir oluşuma da sıcak baktığı ileri sürülüyor.

65b00fcd-71b4-4679-bf34-dcd888ac12f4

Bir başka iddiaya göre ise Akşener’in, birlikte yola çıktığı yakın ekibine yeni bir parti kurmayı düşünmediği her şeyi MHP’de yaşamak istediğini söylediği de kulislerde konuşuluyor.

MHP’de, geçen süreçte Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, Isparta Milletvekili Nuri Okutan, Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, İzmir Milletvekili Oktay Vural, genel merkezi eleştirmişlerdi. Akşener’in yeni bir oluşuma gitmesi halinde söz konusu bu isimlerden birçoğunun yanında olabileceği ifade ediliyor. Akşener, MHP’ye alternatif olarak “Ülkücü Hareket Partisi” ya da 12 Eylül darbesi ile ardından kapatılan “MÇP’yi” kuracak. Hatta kulislerdeki iddiaya göre, kurulacak bu partinin tüzük yazılma çalışmalarına bile başlamış durumda.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam