Siz uyurken, onlar çalıştı

Sabaha kadar kestiler…

21 Ağustos 2018 - 11:19 0
reklam
reklam

Hüseyin Kuyucaklıoğlu / Manşet Aydın YENİPAZAR- Kurban Bayramı münasebetiyle Yenipazar’daki tüm berberler, Arife Gecesi’nden Bayram Namazına kadar müşterilerine en iyi hizmeti yapmayı gayret ettiler. Yenipazarlı vatandaşlar ise gece 12’den sonra yoğunluk gösterdi.
Yenipazar’da Kurban Bayramı nedeniyle tüm berberler Arife Gecesi dükkanlarını kapatmadılar. Bayram Namazına kadar müşterilerine hizmet eden 40 yaşındaki İbrahim Başoğlu, yoğunluk sebebiyle yanında çalışan elemanlarına rağmen Arife Gecesi için başka berber ustası daha buldu. MANŞET Aydın Gazetesi’ne konuşan Başoğlu, Arife Gecesi’nde dükkanların kapanmamasının gelenek haline geldiğini belirtti. Ayrıca; Kurban Bayramı öncesi son Pazar günü nöbetçi berber uygulamasının yapılmadığını dile getirdi.

İlçede 18 yıllık berberlik yapan Altınmakas Erkek Kuaförü Sahibi İbrahim Başoğlu, “Yenipazar’da 18 yıldır berberlik yapıyorum. Bizler Ramazan ve Kurban Bayramı Arife Gecelerinde hep dükkanı açtık, açıyoruz. Arife Gecesi’nden Bayram Namazına kadar gelen müşterilerimizi hizmet ediyoruz. Dükkanların Arife Gecelerinde kapanmaması, yıllardır devam eden geleneksel hale dönüştü. Müşterilerimiz de yoğun olarak gece 12’den sonra geliyor. Bazı vatandaşlarımız ise Bayram Namazı öncesi geliyor.” dedi.

Berber İbrahim Başoğlu, 15 yaşındaki oğlu Ahmet’inde kendisine yardımcı olduğunu belirtti. Başoğlu, “Dükkanda kışları benle birlikte iki kişi çalışıyoruz. Yaz aylarında kendi oğlum Ahmet ile başka bir öğrenci kardeşimiz bize yardım ediyor. Arife Gecesi ise dördümüz yetemiyoruz ve başka bir berber ustası getirtip, birlikte çalışıyoruz.” derken; “Oğlum Ahmet de bana yardımcı oluyor. Hem mesleği öğreniyor. Ben tıraş ederken izliyor beni” ifadelerini kullandı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam