Sokak hayvanlarının kahramanları

Nazilli’de Sokak Hayvanları Koruma Grubu, kedi ve köpekleri soğuk havalarda korumak için çalışma başlattı. Takvim satarak hayvanlara mama almak için fon oluşturan grup, 45 adet kulübe yaparak ilçede belirli noktalara bıraktı.

27 Aralık 2018 - 13:32 0
reklam

Mustafa Çelik / Manşet Aydın-NAZİLLİ- Nazilli’de sokak havanlarını korumak amacıyla gönüllülerin bir araya gelerek oluşturduğu ‘Sokak Hayvanlarını Koruma Grubu’, faaliyetlerini sürdürüyor. Hayvan severler, soğuk kış günlerinde dışarıda kalan kedi ve köpeklerin beslenme ve barınma gibi ihtiyaçlarını karşılamak için harekete geçti.

TAKVİM SATARAK MAMA ALIYORLAR
Grup, kendi imkanlarıyla yaptırdıkları takvimleri satarak mama almak için çalışma başlattı. Takvim geliriyle kısırlaştırma çalışmaları da yürüteceklerini ifade eden Mehmet Gürkan Tığolu, “Amacımız sadece hayvanların rahat bir şekilde yaşamını devam ettirmesini sağlamak. Yazın nasıl sokağa su kabı bırakıyorsak kışında bu hayvanları unutmamalıyız” dedi.

45 ADET KULÜBE YAPTILAR
Öte yandan, hayvan severler, Nazilli Kaymakamlığı ve Nazilli Belediyesi’nden de destek gördü. Hazırlanan 45 kulübe dağıtılarak, ilçede belirlenen noktalara yerleştirildi.

“BÜYÜKŞEHİR GÖREVİNİ YAPMIYOR”
Belediyelerin asli görevini yapmadıklarını belirten grup üyelerinden Serap Afonso, “Hayvan Hakları Koruma yasası bu konuda açık ve net. Belediyenin görevi barınağa alınan köpeklerin aşısı, kısırlaştırılması küpe takıldıktan sonra bırakılmasıdır. Her ay 490 bin TL hayvanlar için devletten ödenek alıyorlar. Bu parayla Aydın Büyükşehir Belediyesi yalnızca 2 barınak imkanı sunuyor” diye konuştu.

“KISIRLAŞTIRMALAR YAPILMIYOR”
Köpeklerin kısırlaştırılmadığına dikkat çeken Afonso, “Kısır olmayan bir tane köpek görmemeliyiz. Üremenin önüne geçmemiz lazım. Belediyeler bu kısırlaştırmaları yapmalıdır” ifadelerini kullandı

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-