Söke’de İstifa Depremi

İkinci lig hedefiyle kongreye giden ve başkan seçilen Tamer Makaraç yönetimi, aldığı kararla istifa etti. Sökespor’un siyasete alet edilmek istendiğini savunan Makaraç, belediye başkanı Süleyman Toyran’a yüklendi.

reklam
14 Haziran 2016 0
reklam

Sökespor’da yeni seçilen yönetimin toplu istifası ilçede krize yol açtı. Dün sabah saatlerinde toplanan yönetimin gece geç saatlere kadar yaptığı toplantının ardından istifa kararı alması kamuoyunda büyük yankı uyandırdı. Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Tamer Makaraç, “Sökespor’u siyasetten uzak tutmak için elimizden geleni yaptık. Bizimkisi bir aşk ve bir sevgiydi. Maalesef tüm uğraşılarımıza rağmen Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran Sökespor’u siyasi zemine çekmeyi 10155837_1229687123711620_7974276561299460565_nbaşarmıştır. Böyle bir ortamda yani siyasetin olduğu bir ortamda görev yapmamız beklenemez. Toplu olarak istifa kararı almış bulunmaktayız. Başta yönetici arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bize güvenen taraftarlarımıza, futbolcularımıza, teknik heyetimize, malzemecimize kadar herkes hakkını helal etsin. Bizden yana da helal olsun. Her ne kadar da istifa etmiş olsak, Sökespor için her zaman desteğe hazırız. Bize görev düşerse maddi, manevi desteğimiz sürecektir.” dedi.

Sökespor’u 2. Lige çıkarmak için yola çıktıklarını ve bu yönde güçlü bir yönetim oluşturduklarını söyleyen Makaraç “Sökespor tarihinde daha önce görülmemiş bir kongere gerçekleştirdik. Fakat Sökespor’u kaosa sürüklemek için çaba gösterdiler. İstifa kelimesini kendimize yakıştırmasak da gelinen noktada istifa etmekten başka bir seçeneğimiz kalmadı. Biz Söksespor sevdalısıyız ve her zaman Sökespor’un yanında olacağız” ifadelerini kullandı.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam