Söke’de kaçak içki yakalandı

Söke’de Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri kaçak sigara ve alkollü içki satışına göz açtırmıyor.

14 Ağustos 2018 - 16:51 0
reklam

Emniyet ekipleri ve oluşturulan komisyonca yapılan denetlemeler neticesinde Söke’de kaçak alkollü içki satışı ve nakli yapan 2 şahsa Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Muhalefet suçundan işlem yapıldı.

Edinilen bilgiye göre, yapılan bu işlemlerde 367 adet 100 ve 70’lik rakı şişelerde dolumu yapılmış kaçak içki, 60 adet 70 CL’lik şişede votka ve 21 adet 70 CL’lik şişede viski olmak üzere toplamda 448 şişe kaçak alkollü içki ele geçirildi.

Söke İlçe Kaymakamlığı terör örgütlerinin de en önemli finans kaynakları arasında yer alan ve toplum sağlığını tehdit eden ve devletimizin önemli ölçüde vergi kaybı yaşamasına neden olan sigara ve alkollü içki kaçakçılığının engellenmesi gerektiğini belirterek şu ifadelere yer verdi:
“Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği olarak ilçemizde Kaçakçılık olaylarının engellenmesi, suça karışanların yakalanarak en yüksek seviyede ceza almalarının sağlanması, toplum sağlığına yönelik bu tür tehdidin ortadan kaldırılması ve devletimizin vergi kaybının önlenmesi konularında etkin ve kararlı mücadelemiz devam edecektir.” (İHA)

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-