Söke’ye bayram hediyesi

Mustafa Savaş’tan bayram öncesi İzmir (Basmane)-Söke-Denizli tren hattına ek vagon müjdesi geldi.

19 Ağustos 2018 - 17:20 0
reklam
reklam

9 günlük Kurban Bayramı tatili öncesinde İzmir (Basmane)-Söke-Denizli demiryolu hattındaki aşırı yoğunluk nedeniyle vatandaşların mağdur olmaması için girişimlerde bulunan TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu (KİT) Başkanı ve AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, seferlere ek vagon konulmasını sağlayarak yolcu kapasitesini 136’dan 204’e çıkarttırdı.
Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, “Söke-Denizli-Söke güzergahında yoğun talep nedeniyle Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızla irtibata geçerek yolcu kapasitesindeki bu sorunun giderilmesini talep ettik. Görüşmeler sonrasında Ray Otobüsü ile işletilmekte olan 136 koltuk kapasiteli bölgesel motorlu trenlerimize 1 adet ray otobüsü ilavesi daha yapıldı. Şu an yolcu kapasitesi maksimum seviyeye çıkartılarak 204 kişiye ulaştı. Uygulamaya 17 Ağustos cuma günü sabah saat 06,30’daki seferle birlikte başlanmıştır. Vatandaşlarımıza hayırlı olmasını dilerim ” dedi.

SEFER SAYISININ ARTIRILMASI PLANLANIYOR
Şu anda İzmir(Basmane) – Söke – Denizli, hattındaki yolcuların aşırı talebinden kaynaklanan sorunlar da yaşanabiliyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız tarafından çalışmasına devam edilen İzmir – Selçuk arasındaki Çift hatlı Demiryolunun Selçuk’tan Denizli’ye kadar olan kısmının da tamamlanmasıyla İzmir(Basmane) – Söke – Denizli arasındaki sefer sayısında artışlar yaşanarak bu sorunların da çözüleceğini belirten Mustafa Savaş, “2018’de Aydın’da yatırımlar hız kazanacak. Önümüzde 5 yıllık istikrarlı kesintisiz bir dönem var. Aydınımız gelişen, zenginleşen, büyüyen Türkiye’den daha fazla pay alacak. AK Partili dört milletvekilimizle ve sayın bakanımızla birlikte hep beraber bunun mücadelesini vereceğiz. İnşallah Aydın’ı çok güzel günler bekliyor” açıklamalarında bulundu. (HABER MERKEZİ)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam