Soma’da Damatsız Düğün

Yasemin’in düğün hayali gerçek oldu. Down sendromlu 28 yaşındaki Yasemin Erarslan’ın gelinlik giyme hayali, ailesinin organize ettiği temsili düğünle yerine getirildi.

reklam
25 Mayıs 2016 0
reklam
reklam

Manisa’nın Soma ilçesinde görülmemiş bir düğün merasimi gerçekleştirildi. Kudret Eraslan ve anne Aynur Eraslan, kızlarının belki de hayatında hiç gerçekleşmeyecek bir olayı temsili de olsa gerçekleştirdi. Eraslan ailesi, kendi imkanlarıyla Yasemin’e damatsız temsili bir düğün yaptı.

down-sendromlu-yaseminin-dugun-hayali-gercek-oldu_7ed1010

Damadı olmayan düğüne Somalılar büyük ilgi gösterdi. Dillere destan düğün Soma Belediyesi Düğün Salonu’nda yapıldı. Anne ve babası zaman zaman evde perdeleri gelinlik tülü yaparak gelin olma hayali kuran Yasemin’e unutulmaz bir gece yaşattı. Hayal ettiği gelinliği giyen Yasemin Erarslan, dans müziği eşliğinde babası Kudret Erarslan’la ilk dansını yaptı. Yapılan dansın ardından bir süre çalan müzik eşliğinde oynayan Erarslan, daha sonra kendisi için hazırlanan beş katlı düğün pastasını kılıçla keserek, tadına baktı. Ardından Yasemin’e kına yakıldı, halaylar çekildi. Orkestra eşliğinde düğüne katılanlar doyasıya eğlendi.

Mutluluğu yüzünden okunan Yasemin Erarslan, düğüne katılanlarla mutluluğunu paylaştı. Herkese bol bol teşekkür etti.

Mutluluktan havalara uçan Yasemin’i eğitim gördüğü Soma Spastik Çocuklar Derneği’ndeki arkadaşları da yalnız bırakmadı. Anne Eraslan kızının tek hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek destek olan tüm Somalılara teşekkür etti.

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam