Son pazar bekleneni vermedi

Kurban Bayramı öncesi son Çarşamba pazarı, satıcıların beklediği gibi geçmezken patates ve soğanın fiyatlarının düşmesi vatandaşı mutlu etti.

18 Ağustos 2018 - 10:17 0
reklam

Hüseyin Kuyucaklıoğlu/Manşet Aydın-YENİPAZAR Yenipazar’da Kurban Bayramı öncesinin son Çarşamba pazarında satıcılar bekledikleri ilgiyi görmedi. Meyve ve sebzede satışları genellikle durgun geçerken sadece fiyatları düşen domates, patates ve soğan yüzleri güldürdü.

Pazarda kuruyemiş satan İbrahim Türeli, “Yaklaşık 30 senedir pazarcıyım. Satışlar eskiye nazaran zayıf geçiyor. Hayvan pazarının da çarşambaya gününe alınmasından dolayı satışların düştüğünü düşünüyorum.” dedi.
Fiyatların uygun olmasına karşın satışlarının yavaş olduğunu dile getiren Manav Kazım Tiryakioğlu ise, bayram öncesi son pazarda bekledikleri yoğunluğu bulamadıklarını bildirdi.
PATATES SOĞAN YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ
Tarla domatesinin çıkması ile elindeki fiyatların düştüğünü söyleyen 20 yıllık pazarcı Hasan Ertan, kışlık hazırlık yapanların ihtiyacı doğrultusunda yaptığı alımlardan memnun olduğunu söyledi.
Bayram pazarı dolayısıyla patates ve soğanda fiyatları ucuzlattığını söyleyen 15 yıllık Emin Taç, 2 sattığı ürünlerine ilginin oldukça fazla olduğunu ifade etti.
Süt ürünleri satan Mümin Hanaylı ise, “Babadan oğula geçen bir meslek bizimkisi. 1992 yılından beri peynircilik yapıyoruz. Geçen yıla oranla fiyatlarda yaklaşık yüzde 50’lik artış oldu. Satışlarımız normal. Artış da azalış da yok.” ifadelerini kullandı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-